Для волонтерів відбувся семінар "Дотик через ґрати"

21-22 жовтня 2011 року у Києві у храмі Св. Миколи Доброго УГКЦ, що на Покровській, 6, відбувся семінар для волонтерів пенітенціарного душпастирства УГКЦ. Програма семінару включала такі теми:

  • “Характеристика пенітенціарної системи України.”
  • “Сучасна структура в’язничного душпастирства УГКЦ. Середники душпастирства”.
  • “Обставини попереднього ув’язнення”.
  • “Від вироку до звільнення”.
  • “Категорії пенітенціарних установ та характеристика груп, що потребують опіки. Післяпенітенціарна опіка”.
  • “Сфери душпастирського служіння”.

Люди, покарані за кримінальні злочини, не раз здаються нам безобразними сірими плямами на тілі суспільства. Ми переживаємо безмежну віддаль між собою та ними. Несподіванкою, сюрпризом для кожного з учасників семінару стало те, що вступом до навчання став перегляд предметів образотворчого мистецтва в’язнів різних країн світу, що були експоновані у залі. Незримо кожен з нас немов спілкувався з тим автором, часточка душі якого була виражена у його творі. Серед них були праці авторів з Європи, Африки, Латинської Америки, Океанії та, звичайно з України. Загалом близько 40 робіт, переданих Міжнародною католицькою комісією в’язничної душпастирської опіки (ICCPPC) в’язничному капеланству УГКЦ на знак солідарності у служінні.

Іншою важливою подією стало те, що професійні психологи Андрій Дронов та Артем Макаров ознайомили учасників тренінгу з середовищем та завданнями щоденної праці пенітенціарного психолога. Кожен зміг висловити запитання, які поставали при відвідуванні установ виконання покарань спілкуванні з персоналом тюрем та із самими в’язнями.

На завершення семінару обсудили плани найближчої поїздки до Прилуцької виховної колонії для неповнолітніх. Усі учасники отримали сертифікати про навчання волонтаріату.

“Для нас важливо було краще зрозуміти куди і для кого ми прибуваємо, яка мотивація нашого служіння. Здається, ми перегорнули ще одну важливу сторінку для пізнання свого завдання, щоб краще відгукнутися на покликання Євангелія відвідати в’язня. Зроблено ще один рішучий крок для розвитку волонтерського руху”, – поділилася Христина Шонь, координатор Центру волонтерської співпраці, – “Завтра збираємо чоловіче взуття для неповнолітніх вихованців Прилуцької Виховної колонії.”

ієрей Костянтин Пантелей, Керівник Відділу УГКЦ

з душпастирства у пенітенціарній системі України