Держсекретар Ватикану здійснить офіційний візит до України

У червні кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Апостольської Столиці, здійснить візит до України, щоб висловити солідарність Папи з народом, який зазнає страждань.

Держсекретар Ватикану зустрінеться з Президентом України, представниками державної та місцевої влади, ієрархами РКЦ та УГКЦ, вимушеними переселенцями. Він відвідає Київ, Львів та Запоріжжя.

Про це CREDO повідомив працівник Апостольської Нунціатури о. Патрик Оліх OFM.

Детальна програма візиту буде оголошена наступного тижня.

Державний секретар Ватикану — це друга особа після Папи Римського, цю посаду можна прирівняти до Прем’єр-міністра, — каже о. Патрик, але наголошує, що цей візит не тільки державний, але передовсім пасторальний.

«Так, як зазначив сам кардинал, Святіший Отець особливо звертає увагу на Україну, на тих, що страждають від конфлікту на Сході України. І тому через особу Державного Секретаря, другу особу Ватикану, Святіший Отець хоче виразити свою близькість до тих, хто страждає, і до українського народу загалом. Тому цей візит має такий пасторальний характер. Він відбувається в контексті тієї гуманітарної допомоги. яку надав Святіший Отець для України», — зазначає працівник Нунціатури.

Загальна сума допомоги для України, що збиралася в усіх церквах Європи, ще поки не була оголошена. Можливо, під час візиту кардинала Пароліна ми дізнаємося, яку суму для України призначив особисто Святіший Отець.

Візит другої особи Ватикану приверне увагу Європи до України, — переконані в Нунціатурі.

«Апостольський Нунцій Клаудіо Ґуджеротті говорив про те, що наприкінці минулого року Папа мав ідею звернути увагу на Україну, щоб привернути увагу всієї Європи. Тому що Україна — це частина Європи. Конфлікти відбуваються насправді недалеко від цивілізованих країн Європи. І вже тоді була ця ідея. Але способи, як це зробити, викристалізувалися з часом. Це не було якесь особливе запрошення з боку Нунціатури, це більше ідея самого Святішого Отця. І власне таким чином він хоче виразити свою близькість до України.

Приїзд кардинала Пароліна також пов’язаний з Ювілеєм Милосердя, тому що це конкретний жест милосердя до тих, що страждають.

«Ватикан — це не тільки держава, але також— моральний авторитет світового масштабу. Такий візит має найвищий рівень. Це дуже важливий візит, де будуть звучати важливі слова. І це дуже важливий жест: пригадування про потреби України, про тих, хто тут страждає. Такий візит дуже важливий не тільки економічно. Це пригадування, що Україна є і проблема України на сході ще поки не вирішена, і Європа нам у цьому повинна допомогти», — наголошує о. Патрик.

Священик додає, що основні посили, з якими до України їде Держсекретар Ватикану, це близькість Папи Римського і підтримка тих, хто страждає. «Не будуть звучати якісь політичні висловлювання, тому що це не належить до характеру висловлювань Апостольської Столиці. Більше йдеться про те, щоб показати, як Папа пам’ятає про Україну, як він з усього серця хоче допомогти тим, хто страждає у цьому несправедливому конфлікті, щоб цей конфлікт якнайшвидше був розв’язаний у рамках міжнародного закону».

Крім того, у Нунціатурі спростовують чутки, нібито кардинал Паролін приїжджає до України для підготовки візиту Папи. Поки що сигналів про те, що Папа приїде в Україну, немає, — зазначає о. Патрик, але додає, що можливість апостольської подорожі Папи Франциска до України загалом не виключена, адже його запрошував і Президент України, й римо- та греко-католицькі єпископи.

Довідка

Державний секретар Святого Престолу і Ватикану — найвища посадова особа при Святому Престолі й у Ватикані. Посада обіймається лише кардиналами. Ієрарх, що не має титула кардинала, може лише виконувати обов’язки Державного Секретаря Святого Престолу і Ватикану (про-Державний секретар).

Державний Секретар здійснює контроль над Державним Секретаріатом Святого Престолу, який є найстарішим і найбільш важливим установою Римської курії.

Державний Секретар відповідає за політичні та дипломатичні дії Святого Престолу. Оскільки Ватиканом керує Святий Престол, кардинал-Державний Секретар Святого Престолу також згадується як «прем’єр-міністр» Ватикану

Джерело: CREDO