Департамент військового капеланста провів День духовної віднови

6 жовтня 2021 року працівники Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, відділів військового і пенітенціарного душпастирства, провели День духовної віднови «Під вітрилами надії».

За задумом владики Михаїла Колтуна, керівника Департаменту військового капеланства, цей день мав стати точкою духовного зосередження на своєму покликанні та початку діяльності з новими силами для сповнення й виконання непростих завдань у повсякденному житті.

Подія, яка відбувалася на території Київського палацу дітей та юнацтва на Київському водосховищі, розпочалася духовним впровадженням о. Андрія Зелінського, заступника керівника Департаменту. Провідною думкою цього Дня духовної віднови стали слова псалма: «Я надіюсь на Господа, має надію душа моя, і на Слово Його я вповаю» (Пс. 130, 5). Отець Андрій подав до роздумів лейтмотив життя, як пригоди, до якої покликана людина. І у новому досвіді ми покидаємо берег, себто усе знайоме і певне, вирушаємо в море – у простір невідомого, там щось має відбутися, що змінить наше життя, тому ми повернемося іншими. На завершення отець прочитав фрагмент Євангелія про одне з чудес Ісуса Христа описане апостолом Матеєм (Мт. 8:23-27)  – утихомирення бурі.

Відтак владика Михаїл привітав присутніх працівників Департаменту своїм пастирським словом і благословив початок мандрівки: «Сьогодні ми маємо відкритися новому досвіду відносин, пов’язаних з випробуванням в умовах, які ми ще не звідали. Цей досвід обов’язково збудить вдячність Господеві, з якою в нас народиться сила робити речі, які під час здаються неможливими».

День духовної віднови завершився молитвою подяки та благословенням владики Михаїла.

prison-pastoral.blogspot.com