День Знань у Чортківському слідчому ізоляторі

1 вересня 2011 року в кримінально-виконавчих установах України до навчання за партами приступило 14 600 наших співгромадян: близько 2 тисяч з них – неповнолітні, 8565 – навчаються у ПТУ. В СІЗО Львова, Києва, Івано-Франківська, Чернігова, Чорткова, Ужгорода та у виховних колоніях у Прилуках, Бережанах та Самборі наші капелани благословили учителів і учнів на новий навчальний рік. У викладанні основ Християнської етики для неповнолітніх правопорушників беруть участь священики та катехити.

Цього року 13 осіб, взятих під варту та засуджених мають змогу здобувати середню освіту у 9, 10, 11 вечірніх класах Чортківської загальноосвітньої школи – інтернат І—III ступенів при Чортківському слідчому ізоляторі управління ДПтС України у Тернопільській області. Педагогічні працівники надають їм ґрунтовні знання, виховують у них любов до України, її народу. Школа дає новий поштовх тим, хто оступився і хоче віднайти себе у цьому житті. Ув’язенені та засуджені мають змогу підвищити свій загальноосвітній рівень незалежно від віку.
На святі першого дзвоника були присутні директор школи-інтернат Ковальчук О.А., завуч школи – інтернат Н.Ф. Боднарчук, капелан Чортківського СІЗО отець А.Лемчук, отець Є.Гаврилишин та керівництво установи.

Середня освіта у нашій країні є обов’язковою. І це надзвичайно добре, що громадяни України, які в силу різних життєвих обставин скоїли злочини, мають змогу навчатися і отримувати атестат про закінчення освіти, який, безумовно, стане їм у нагоді в подальшому житті.

Ігор Кузяк
Начальник відділення соціально – психологічної
служби Чортківського СІЗО