День Ювілею Божого Милосердя для ув’язнених у Галицькій виправній колонії

6 листопада 2016 року Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин та директор БФ “Карітас Івано-Франківськ УГКЦ” отець Володимир Чорній та капелан в’язниці отець Роман Дзюбак відвідали жіночу виправну колонію у Маріямполі.

Для ув’язнених відслужили молебень. Також владика Володимир звернувся до жінок з духовною промовою-благословенням, великою підтримкою у Божому слові. «Ми доклали чимало старань для того, щоб вас відвідати, разом помолитися і надати допомогу, – розповів владика. – Хотіли, щоб у цьому році, який є ювілейним роком Милосердя, зверталися одні до одних з любов’ю, співпрацею з тим, щоб пошанувати кожного. Ми хочемо краще дізнатися один про одного, подати помічну руку церкви, молитви, підтримки. Це Господь визначив те, що живемо у цьому часі, в цій країні та на цій території. Також те, що маємо відчути людську любов та милосердя. Але дорога без Світла – це темна ніч, особливо, коли живемо без Божого просвітлення. Адже Господь дав нам життя. Кожен з нас носить Його подобу. Тому я дуже радий, що сьогодні вас відвідав. І на майбутнє теж будемо більше спілкуватися, підтримувати молитвою та усім чим можемо. Не забувайте про молитву, щоб Господь допоміг вам перебути цей час та повернутися до кращого життя».

Не лише духовний дар молитви але і матеріальну підтримку отримали ті, хто перебуває у виправній колонії. Одяг, предмети гігієни, миючі засоби – все це від БФ “Карітас Івано-Франківськ УГКЦ”. «Цього року владика Володимир поклав на нас дуже велику відповідальність – зрушити з місця соціальну працю. Зробити її ще більш активною і доступною, – наголосив отець Володимир Чорній. – Тому працівники «Карітасу» шукають різні шляхи допомоги ближнім, які поруч. Тож маємо відвідати усіх, хто є ущемлений. Усвідомлюємо те, що, мабуть, не допрацювали і все суспільство не допрацювало, якщо ви тут. Ми маємо відповідальність перед Богом за кожного. То ж намагаємося вивчити – що саме вам потрібно. І будемо робити це ще ретельніше. Роботи у «Карітасу» дуже багато – і з постраждалими від торгівлі, від війни, яку маємо на сході, переселеними. Та пам’ятайте – церква ніколи не залишить вас без опіки. То ж чим зможемо допомогти не лише духовно а і матеріально – допомагатимемо».

У Галицькії виправнії колонії №128 у Маріямполі перебуває близько 100 ув’язнених. Це жінки віком від 20 до 60 років засуджені за різні злочини від найважчого – убивства до дрібніших – вирощування маковиння, крадіжки, тощо.

Більше фото тут. 

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ