Делегація УГКЦ віддала шану загиблим під Смоленськом польським військовим капеланам

19 квітня делегація УГКЦ, до якої входили Владика Михаїл (Колтун), керівник Відділу Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, та о. Любомир Яворський, заступник керівника цього Відділу, взяла участь в урочистій заупокійній молитві за очільниками Капеланської служби Республіки Польща, які загинули в авіакатастрофі під Смоленськом. Від УГКЦ участь у спільній молитві також взяли Владика Володимир (Ющак), Єпископ Вроцлавсько-Гданський, та греко-католицькі військові капелани, які у Військовому ординаріаті Польщі становлять окремий деканат.

Прощання з Архиєпископом Війська Польського Тадеушем Плоцьким та віце-канцлером Військової курії РКЦ в Польщі Яном Осінським відбулося в Катедральному соборі Війська Польського у Варшаві. З цього приводу керівник делегації передав щирі співчуття та запевнення у молитві Предстоятеля УГКЦ Блаженнішого Любомира.

«Наші капелани перейняті всіма заходами, які проходили як в Україні, так і в Польщі. Ми спостерігали єднання усієї польської нації довкола цієї великої трагедії. Увесь народ згуртувався і переосмислював своє значення, свою національну ідентичність, власну переконаність у Церкві і вірі, – зауважив Владика Михаїл (Колтун). – У капеланській роботі в УГКЦ ми співпрацюємо з Польовим ординаріатом Польщі, і це відчуття солідарності у зв’язку з великою трагедією додало нам внутрішнього духовного спілкування, солідарності і співчуття, які згуртували не тільки структури військові, а й усіх вірних».

Похоронна Літургія за очільниками польського капеланства відбувалася на площі перед Катедральним собором Війська Польського за участю численних іноземних церковних делегацій, польського духовенства та офіцерського складу Війська Польського. Після Літургії Владика Михаїл (Колтун) спільно з Владикою Володимиром (Ющаком), Єпископом Вроцлавсько-Гданським УГКЦ, відправили Панахиду у візантійському обряді. До служби долучилися священики УГКЦ.

Крім того, Владика Михаїл долучився до молитви, яка того самого дня відбулася у православному Катедральному соборі Варшави за упокій православного військового ординарія Владики Мірона (Ходаковського).

Делегація УГКЦ висловила свої співчуття з приводу великої втрати Генеральному вікарію РКЦ, канцлеру Військової курії РКЦ та усьому військовому духовенству Польщі.

«Ми мали можливість брати участь у заходах, під час яких представники і влади, і Церкви, а також польські офіцери співзвучно говорили про потребу капеланського служіння для кристалізації нації, її духовних надбань. З одного боку, ми відчули велику втрату польської нації, а з іншого – згуртованість і усвідомлення того, наскільки капеланство є потрібним для утвердження християнських цінностей у суспільстві й війську», – повідомив Владика Михаїл.

Нагадаємо, що в авіакатастрофі, яка сталася 10 квітня над Смоленськом, загинули Архиєпископ Війська Польського, військовий ординарій Республіки Польща Тадеуш Плоцький, віце-канцлер Військової служби Ян Осінський, православний ординарій Республіки Польща Владика Мірон (Ходаковський), капелан покійного Президента Польщі отець Роман Інджейчик, протестантський священик Адам Пілх з євангелістського військового душпастирства, а також отці Броніслав Гостомський, Юзеф Йонєц, Здіслав Круль і Анджей Кваснік.

Департамент інформації УГКЦ