Декілька днів із життя українських паломників до Люрду

9 травня, Архиєрейською Божественною Літургією у соборі св. Юра (Львів) розпочалося щорічне міжнародне паломництво військовослужбовців до м. Люрд (Франція). Очолив Літургію Преосвященний Владика Михаїл (Колтун), керівник відділу у справах душпастирства силових структур України. Звертаючись до присутніх він зокрема наголосив на тому, що “метою візиту до Люрду не є тільки екскурсія Європою, а поклик Пресвятої Богородиці, яка до кожного з нас промовляє”. Темою цьогорічного молитовного з’їзду військовослужбовців з понад 40 країн світу у Люрді буде: «Багато націй – один народ Божий», – повідомив о. Любомир Яворський, референт відділу у справах душпастирства силових структур України..
Першою зупинкою паломників стало польське місто Вадовіци, де жив і працював Слуга Божий Іван Павло ІІ. Після спільної молитви паломники привітали усіх присутніх жінок із Днем матері. Відвідавши музей Івана Павла ІІ, українська делегація відправилася до Праги.
По прибутті до Праги паломники молилися молебень до Пресвятої Богородиці у храмі Святого Климента, папи. Після чого паломники мали вільний час.
По нічному переїзді паломники прибули до Мюнхена. Програма у Мюнхені включала два моменти: Божественна Літургія у храмі Покрови Пресвятої Богородиці та панахида на могилі провідника ОУН Степана Бандери. Тут до присутніх звернулися Владика Михаїл та Костюк П. І., заступник начальника департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони України.
Наступного дня українська делегація прибула у Париж, де відвідала греко-католицький храм та могилу Симона Петлюри.
Слід відзначити, що щоденна програма паломників складається із триразової щоденної молитви із розважанням, яку проводить Владика Михаїл та присутні священики різних конфесій.

Департамент інформації УГКЦ
Додаток:
Історія подібних паломництв до чудотворного місця у Люрді бере свій початок із 1958 року, коли французькі військові запросили своїх колег із Німеччини, щоби спільно із своїми родинами помолитися за мир у всьому світі. Від того часу кількість учасників таких прощ значно зросла, сюди приїжджають представники військових відомств із понад сорока країн світу. З 1996 року участь в міжнародному паломництві бере делегація військових України.