Cвяткове дійство у туберкульозній лікарні

5 липня, в першу п’ятницю місяця, після свята Пресвятої Євхаристії, у Збаразькій виправній колонії на території туберкульозної лікарні, біля каплички Божої Матері, відбулося святкове дійство “Через заступництво Марії дорога до Ісуса…”. Ідея свята задумав отець Омелян Колодчак, віршований сценарій – Надія Тхір, Світлана Довгопола – готувала жінок, спільно з отцем.

На території Збаразької колонії знаходиться туберкульозна лікарня, куди привозять на лікування ув’язнених – хворих на туберкульоз і СНІД зі всієї України. У нашому повсякденному житті ми рідко задумуємося про діла милосердя, особливо коли йдеться – в’язня відвідати. Зразу закрадається думка – це не для мене, чому саме я маю це зробити?.. Але це думка простої пересічної людини… Для Господа немає нічого неможливого. Не становить ніяких перешкод, щоб прийти до ув’язнених у Святій Тайні Євхаристії, щоб віддати себе для них на спасіння душі і тіла, прийти для того, щоб полегшити біль і страждання хворих жінок, прийти, щоб очистити їхні душі у Святій Сповіді… Кожна перша п’ятниця місяця присвячена Пресвятому Серцю Ісуса. В цей день ми винагороджуємо Боже Серце за зневаги та гріхи людства, приступаючи до Святої Сповіді та Святого Причастя. Цього дня 5 ув’язнених жінок приступили до Сповіді і Святого Причастя, зціливши свої духовні немочі, через Тайну Покаяння, прийнявши Господа в своє серце, прислухавшись до заклику Ісуса:

Відкрий для Ісуса серце!

Чи чуєш, дитино? – Він кличе тебе!

Тихенько постукав у двері,

І просить «Впусти мене.

Коли тобі буде важко

Я прийду на поміч тобі,

Тебе не покину ніколи,

Довірся, повір мені.

У мені лиш мир і спокій,

У мені спасіння твоє.

Довірся мені, дитино,

Відкрий мені серце своє».

Біля каплички Божої Матері звучали вірші і пісні у виконанні засуджених жінок. Зворушливі слова напевно торкнулися душі кожної з присутніх жінок. Спільна молитва хворих, разом з отцем Омеляном, заносилася через Божу Матір до Ісуса, випрошуючи у нього полегшення болю душевного і тілесного для ув’язнених. Через поезію, про опіку Пресвятої Богородиці, засуджені жінки мали змогу переконатися, що “Ще не чувано ніколи, щоб Вона не помогла, чи у горі, чи в недолі того земного життя…” Всі присутні отримали образочки і благословення в’язничного капелана отця Омеляна Колодчака.

Повідомила Надія Тхір