Чи потрібні військові капелани в ЗСУ? Результати соціологічного дослідження

Згідно з результатами соціологічного дослідження Центру Разумкова «Релігія і церква в українському суспільстві: конфесійний розподіл», переважна більшість респондентів підтримала необхідність існування військових капеланів у Збройних силах України.

На запитання «Чи потрібні українським Збройним силам капелани (військові священики)?» ствердну відповідь дали – 94,7 % вірних УГКЦ, 86,1 % респондентів від УПЦ (КП), 68,1 % вірних УПЦ (МП). Серед «інших православних» позитивно оцінили присутність священиків у ЗСУ – 66,1 %, «просто християн» – 58,3 %, інших конфесій – 73,9 %, а серед тих, хто не відніс себе до жодної релігії, – 27,3 %.

Окрім того, у цьому дослідженні виявили, що рівень довіри греко-католиків до своєї церкви є більшим, ніж у представників інших конфесій

Церкві довіряють і 91,6% респондентів – греко-католиків, 70,8% – опитаних, які є  вірянами УПЦ (КП), 65,5% – від УПЦ (МП). Серед «інших православних» цей показник становить 57,6%, «просто християн» – 51,4%, інших конфесій – 72%. Респонденти, які не відносять себе до жодної релігії, висловлюють довіру Церкві на рівні 21,5%

Греко-католики також демонструють найвищий рівень довіри до лідера Церкви: главі УГКЦ верховному архієпископу Святославу повністю довіряють 57,3% греко-католиків. Що є майже в двічі більшим показником, ніж рівень довіри до інших церковних лідерів: максимальний рівень довіри до яких не перевищує 30% серед власних вірян.

До слова, йому довіряють значна кількість представників інших конфесій: 18,2% респондентів від УПЦ-КП і 11,8% – від УПЦ (МП). Повністю не довіряють 5,6% респондентів від УПЦ (МП), 5,5% – від УПЦ-КП і 0,8% – від УГКЦ. «Не знаю такого» – таку відповідь почули від 36,7% прихильників УПЦ (МП), 26,7% – від УПЦ-КП і 6,1% – від УГКЦ.

Довідка

Дослідження було проведено соціологічною службою Центру Разумкова з 25 по 30 березня 2016 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2018 респондента віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Дослідження здійснювалося за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні

Повністю ознайомитись із дослідженням можна тут>>>

За матеріаламиzik.ua