“Чувайте і моліться!”, – говорить до нас сьогодні український воїн”, – владика Богдан (Дзюрах)

У вівторок, 4 жовтня, під час паломництва на Святу Землю прочани з України у Храмі націй молилися спільну Літургію за мир в Україні. Очолив молитву владика Богдан (Дзюрах). 

«Ми сьогодні молимось, неначе відгукнувшись на заповідь Спасителя: «Чувайте і моліться зі мною!», – звернувся до присутніх у храмі владика Богдан. – Ці слова Спасителя сьогодні звучать з уст багатьох людей, які потребують в Україні нашої молитви, нашої чуйності, нашого співчуття.

«Чувайте і моліться зі мною!», – до нас сьогодні говорить український воїн, який змагається з смертельною борнею, щоб ми і наші діти жили в мирі!

«Чувайте і моліться зі мною!», – чути сьогодні з домів вдів і сиріт, які втратили своїх батьків, братів і синів.

«Чувайте і моліться зі мною!», – лине сьогодні з операційних залів і шпиталів військових, де лікуються наші поранені.

«Чувайте і моліться зі мною!», – лине сьогодні заклик із окупованого Криму і з Донбасу, які підпалив ворог своєю злобою і ненавистю.

У тому «Чувайте і моліться!» чути крик матері України, яка каже: «Діти, не спіть! Діти, не будьте байдужі, бо тільки Божа сила нас врятує!».

Ми сьогодні тут, бо почули цей голос і хочемо помолитися, щоби в Господа виблагати для нашого народу мир!», – сказав єпископ.

Владика розповів про свій досвід перебування в зоні АТО і спілкування з людьми, які зараз там проживають, і зауважив, що всі ми повинні допомогти справитися з війною нашим братам і сестрам, які від неї найбільше постраждали. Найбільшою поміччю є, насамперед, наша молитва, а найбільшим ворогом – байдужість:

“Господь Ісус каже нам сьогодні не відвертати очей від нашої долі. Як мати не може відвернути очей від своєї дитини і не може заснути, коли дитина хворіє і переживає агонію, а дитина не може спати, коли мати є поранена, так і ми, діти української землі, не можемо бути байдужими до того, що робиться в нас в Україні. І кожен з нас має в першу чергу молитися за мир: щоденно, увесь час”.

Владика Богдан висловив упевненість в тому, що останнє слово в людській історії, і в нашій історії обов’язково буде за добром, правдою, справедливістю і любов’ю: “Ніколи тиран не матиме повністю перемогу! Це нам доводить не тільки Cвяте Письмо, а й людська історія”, – сказав єпископ.

Прес-центр Департаменту Патріаршої курії УГКЦ
у справах душпастирства силових структур України