«Честь військового капелана – це набагато більше, ніж юридичний чи канонічний статус», – Блаженніший Святослав

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) привітав військових капеланів – учасників Х Всеукраїнського з’їзду військових капеланів УГКЦ, що цими днями відбувається в Києві.

«Я прийшов до вас, щоб найперше вам подякувати. Подякувати за все те, що ви пожертвували і зробили для нашої Церкви, для нашого народу, зокрема для наших військовослужбовців», – звернувся Предстоятель УГКЦ до присутніх.

“Від того останнього часу, коли ми з Вами зустрічалися, багато всього відбулося. Знову багато ран, багато горя, багато крові, але одне залишається незмінним. Незмінним є те, що Церква є і буде зі своїм народом, зі своїми людьми. Є і буде зі своїми військовослужбовцями, своїми солдатами».

Блаженніший Святослав наголосив, що військові капелани мають важливу місію, адже є тими духовними лікарями українських військових.  І в їхньому служінні особливого значення набувають слова про те, що Церква є з українським народом та українськими військовими. «Бути», за словами Глави УГКЦ, означає співстраждати, співпереживати і терпіти, як терпить український солдат на полі бою.

_dsc0791

Глава УГКЦ зазначив, що за останні роки виникло нове поняття «честь військового капелана». «Це набагато більше, ніж юридичний чи канонічний статус. Честь військового капелана означає його духовний зліт, його духовну висоту в очах тих, кому він служить. Намагайтеся не втратити цієї честі і гідності під час свого служіння».

«На війні людське життя знецінене», – сказав Блаженніший і підкреслив, що завданням військового капелана є олюднювати військовослужбовців на фронті, щоб в нелюдських ситуаціях вони залишилися людьми.

На завершення Глава УГКЦ закликав військових капеланів до молитви одне за одного та за українське військо і його перемогу а також нагородив почесною відзнакою «Хрест військового капелана» священиків, які здійснюють душпастирську опіку в зоні АТО.

Військові капелани подарували Блаженнішому Святославу український прапор, підписаний військовими одного з батальйонів зони АТО, та гільзу-сувенір із зони бойових дій.

_dsc0846            _dsc0864

Прес-центр Департаменту Патріаршої курії УГКЦ
у справах душпастирства силових структур України