Блаженніший Святослав разом з єпископами Постійного синоду зустрівся з душпастирями УГКЦ з Італії та Іспанії

Як повідомлялося, з 29 лютого по 6 березня 2016 року у Римі проходять засідання Постійного Синоду УГКЦ. Проведення чергового засідання саме у Римі та зустріч зі Святішим Отцем були заплановані з нагоди відзначення сумних роковин 70-річчя Львівського псевдособору з його насильницьким наслідком – ліквідації УГКЦ (8-10 березня 1946 року).

Серед ряду завдань та робочих зустрічей  єпископи Постійного Синоду поставили собі за мету в черговий раз краще пізнати становище УГКЦ в Італії та Іспанії. Саме тому в четвер, 3 березня, у Сакрофано, що біля Рима, у реколекційному центрі «Фратерна Домус» (Fraterna Domus) Блаженніший Святослав разом з єпископами Постійного Синоду зустрівся з душпастирями УГКЦ з Італії та Іспанії, які відбували тут свої чергові збори та реколекції під проводом о. д-ра Тараса Барщевського.

На початку зустрічі Владика Діонісій, Апостольський візитатор, подякував Главі УГКЦ та єпископам Постійного Синоду за надану можливість проведення зустрічі із священиками, які прибули до Рима з різних куточків Італії та Іспанії.

Після цього у своєму зверненні до душпастирів Блаженніший Святослав розповів про сьогоднішню ситуацію в Україні, пригадуючи, що ще позаминулого року Синод Єпископів УГКЦ підніс голос від імені народу України, волаючи до народів світу: «Україна спливає кров’ю!». «Сьогодні, на жаль, ми знову вимушені звернути увагу світової громадськості на біль нашої Батьківщини, яка продовжує спливати кров’ю. Звертаємося сьогодні і до вас, душпастирів, із закликом бути завжди із своїм народом, незважаючи ні на жодні загрози, які ще можуть трапитися завтра на його шляху. Як вам відомо, ми побажали відбути Постійний Синод у Римі з нагоди 70-ї річниці Львівського псевдособору. Це первісне бажання, але хто би подумав, що у цю річницю нам прийдеться пережити той самий біль», – відзначив Предстоятель УГКЦ.

Крім того Блаженніший Святослав висловив вдячність священикам за всі їхні турботи для українців в Італії та Іспанії.

Згодом регіональні координатори представили душпастирську ситуацію у різних куточках зазначених країн.

В контексті доповідей відбулося обговорення різних тем. Серед них актуальність розвитку програми “Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом”, наступні шляхи розвитку душпастирства дітей і молоді, аспекти календарної проблеми, волонтерське служіння в громадах УГКЦ в Італії та Іспанії для потребуючих в Україні тощо.

Цього ж дня Блаженніший Святослав разом з єпископами Постійного Синоду, Апостольським візитатором і душпастирями УГКЦ в Італії та Іспанії очолив Божественну Літургію за мир в Україні у Папській Базиліці «Санта Марія Маджоре» у Римі.

Пригадаємо, що на сьогоднішній день в Італії постійно служать 55 священиків, які обслуговують 144 громади УГКЦ у різних регіонах країни та в Іспанії 22 священики, обслуговуючи 44 громади.

12697218_432028710328756_483536783578136958_o

12771865_432028813662079_1107749537652504334_o

Прес-служба УГКЦ в Італії

Довідка:

Постійний Синод – це група єпископів, яка працює від імені Патріаршого Синоду і є дорадчим органом для Глави Церкви. Кодекс Канонів Східних Церков зазначає, що Постійний Синод складається з Патріарха і чотирьох Єпископів, призначених на п’ятиріччя. Троє з цих Єпископів обираються Синодом Єпископів патріаршої Церкви, серед яких принаймні двоє повинні бути з-поміж єпархіальних Єпископів, а одного іменує Патріарх.

До складу Постійного Синоду УГКЦ належать такі владики: Володимир (Війтишин), Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський, Кен (Новаківський), Єпарх Нью-Вестмінстерський, Ярослав (Приріз), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький, Борис (Ґудзяк), Єпископ єпархії Святого Володимира Великого в Парижі для українців греко-католиків Франції, Бельгії, Нідерландів, Люксембургу та Швейцарії.