Блаженніший Святослав: «Кожен мусить зрозуміти: де знаходиться мій блокпост?»

Ці слова сказав Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, в інтерв’ю для американського видання «Ukrainian People», відповідаючи на запитання про те, як пересічний українець може допомогти Україні в теперішні часи військової агресії. 

“Кожний із нас мусить зрозуміти, що ця війна є справою всіх нас. Ми не можемо перекласти, наприклад, завдання захищати нашу країну лише на солдатів, які знаходяться на передовій. Ми мусимо їх підтримувати: нашою молитвою та, по змозі,  матеріально. Ми мусимо працювати кожен на своєму місті, тому що Україна повинна жити і розвиватися. Отже, кожен українець, хоч би де жив, має своє місце в цій борні, своє завдання і своє покликання.

Кожен лише мусить зрозуміти: де знаходиться мій блокпост?”, – пояснив Глава УГКЦ і продовжив:

“Дуже багато людей у світі не знають про те, що діється в Україні. І наш святий обов’язок, тих, хто знає, – свідчити правду, чи то усним словом, чи друкованим, коли ми описуємо мовою тієї країни, в якій проживаємо, події в нашій Батьківщині, чи в який-небудь інший спосіб.

Я вважаю, що, спілкуючись зі своїми ближніми, друзями, зі світом, ми мусимо бути  свідками правди. Тоді й справді великою мірою можемо виконати своє завдання. І світ дізнається правду, але дізнається правду через нас”.

Блаженніший Святослав відзначив також міцний внутрішній зв’язок українських діаспорян із Батьківщиною:

“Українська діаспора набагато сильніше пов’язана з Україною, ніж вона собі уявляє. Ось, скажімо, воскресіння України, проголошення її незалежною 25 років тому воскресило й українську діаспору.

Я це дуже добре уявляю, тому що 1 грудня 1991 року я був у Аргентині, а 5 грудня, коли Аргентина однією з перших визнала Незалежність України, усі українці тієї країни з’їхалися до Буенос-Айреса для багатотисячної маніфестації. Сам факт проголошення Незалежності України збудив українську громаду. Українці в другому, третьому, четвертому поколінні нараз почали цікавитися своїм корінням, подіями в Україні, вивчати українську мову. Вони пишалися, що є українцями.

Те саме можна сказати про глибинний зв’язок з діаспорою в часи Майдану і сьогодні, коли ми переживаємо агресію Росії проти Української Держави.

Ці події колосально пробудили всю нашу спільноту в цілому світі. Це стало внутрішнім мотором діаспори – люди починають відчувати обов’язок щось зробити для цієї стражденної України. Дуже багато наших земляків, які давно виїхали з України й не дуже ототожнювали себе з українським народом, – належали до різних спільнот і організацій, які були під впливом російської пропаганди, – повертаються до української громади. Де звучить російська мова, вони відчувають себе чужими.

Тому відбуваються глибинні процеси такого становлення української свідомості в новітні часи, як в Україні, так і за її межами. Як я вже сказав, українська діаспора сильніше пов’язана з Україною, ніж вона собі уявляє.

Чи може вона щось зробити, допомогти? Очевидно. Це можуть довести всі ті зусилля, які наша діаспора докладала і докладає, щоб допомогти постраждалим в Україні – сотні тисяч тонн гуманітарної допомоги! А скільки наших воїнів проходять реабілітацію в наших громадах на Заході, скільки волонтерів приїхало до України!”

На завершення розмуви Блаженніший Святослав висловив подяку українцям США і попросив про про молитву за нашу країну:

«Дозвольте вам подякувати за те, що ви робите, за ту допомогу, яку ви вже надали і продовжуєте посилати Україні. Тільки прошу вас – моліться за Україну. Ворог нас ніколи не подолає, тому що правда за нами. Кожний із вас – відчувайте себе на передовій того виду фронту, того виду війни, яку ми маємо побороти сьогодні відповідно до свого покликання. Україна є і Україна буде!»

За матеріалами: ukrainianpeople.us/july-2016/