Благодійну допомогу з Німеччини привезли до військового шпиталю Полтави

18 травня до Полтавського обласного військового госпіталю транзитом через Львів привезли гуманітарну допомогу від німецьких благодійників. Ліжка, інвалідні крісла, милиці поповнять медичний арсенал шпиталю. 

Така благодійність стала можливою за підтримки Українського католицького університету. Ініціатива  «Волонтерська сотня», що працює на базі  навчального закладу, має зв’язки з релігійними та громадськими організаціями Німеччини. Вони у свою чергу готові допомагати Україні, а зокрема військовим, які захищають її цілісність та державний сувернітет. Про це більш детально розповів військовий капелан УГКЦ отець Максим Кролевський:

– При Українському католицькому університеті створена волонтерська організація. Вони мають добрих друзів у країнах Європейського союзу, зокрема у Австрії та Німеччині. Ці друзі завжди намагаються надати найбільш актуальну, найбільш потрібну допомогу для здійснення оборони України. Вони також допомагають пораненим захисникам країни, біженцям.

DSC00649-750x423

Отець Максим також додав, що викладач УКУ, учасник Волонтерської сотні отець Петро Терлецький під час розмови з ним захотів зробити добру справу для Полтави і розповів, що є можливість передати необхідне обладнання для поранених, аби вони могли покращити і полегшити свій побут. Отець Максим зазначив, що й сам намагається допомагати військовим:

– Я щотижня приходжу до госпіталю, аби спілкуватися з пораненими солдатами. Бо є рани фізичні, а є – духовні. Їх там само треба зцілювати. І я як священик намагаюся це робити.

Священик розповів, що в Німеччині інститут військового капеланства розвинений на високому рівні. Військове та медичне капеланство там закріплене на державному рівні.

Гуманітарку до Полтави доставив львівський далекобійник пан Володимир. У приватній розмові він зазначив, що не зовсім в курсі, хто саме надав таку допомогу, і намагався доставити речі як можна швидше.

Ліжка, матрац, інвалідні візки, милиці та інше лікарняне обладнання тепер будуть знаходитися на балансі полтавського військового шпиталю.

Джерело: Трибуна