Бінарне заняття з навчальної дисципліни «Пенітенціарна кримінологія» у співпраці з Інститутом Кримінально-виконавчої служби

11 травня 2017 року в рамках діяльності Опорної кафедри душпастирської практики та пенітенціарної етики, на навчальній базі Інституту Кримінально-виконавчої служби у с. Віта-Поштова було проведене бінарне заняття з курсантами IІ курсу юридичного факультету з дисципліни «Пенітенціарна кримінологія» на тему: «Збереження державної таємниці та захист Таїнства Сповіді».

З ініціативи Максима Палія, доцента кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ІКВС, на заняття був запрошений Голова Душпастирської ради при ДПтС України священик Костянтин Пантелей. Зустріч проходила у формі діалогу, під час якого курсанти висловлювали думку про існування в їх майбутній службі численних моральних колізій.

Предметом заняття було представлення етичних дилем професійної діяльності пеніенціарних службовців і капеланів. Священик нагадав про вплив християнства на формування пенітенціарної ідеї й розповів курсантам про межі професійної етики щодо непорушної конфіденційності спілкування з підопічними.

“Велике значення для розуміння даної проблематики у пенітенціарному служінні, – сказав о. Костянтин, – грає усвідомлення різниці поміж релігійною вірою, яка дотримується універсальних і постійних цінностей та тою чи іншою ідеологією, що має звужені горизонти щодо часу і нераз припускає порушення моральних норм. Він наголосив на неприпустимості ламання таємниці Сповіді, яка захищена законом. В історії різних народів, нажаль, траплялися численні випадки, коли державна влада намагалася використовувати духовенство з метою здобуття інформації.

Курсанти мали можливість поспілкуватись з представником душпастирства та отримати відповіді на питання, що їх цікавили. На думку о. Костянтина, процес професійної формації майбутніх службовців повинен проходити на підставі поглибленого вивчення основ християнської духовності, з джерел якої походить сама пенітенціарна ідея.

Незабаром відбудеться наступна зустріч курсантів з представниками християнських конфесій, що активно служать у пенітенціарній системі.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ