Бійців на сході морально підтримують військові капелани

Військовий капелан – нова професія, яку освоюють українські священики. На фронті ці люди воюють не зброєю, а словом – підтримують солдатський дух. Про служіння на передовій у сюжеті наших кореспондентів. Свою форму Іван Ісаєвич повісив на вішак. Але не надовго. Він – військовий капелан. Отримав поранення на фронті, зараз удома на реабілітації. Камуфляж, як у солдата, але зброя інша – молитва і слова підтримки в нелегкі хвилини. На фронті капелан – не лише священик, а й психолог, батько та брат для солдатів, – каже Іван Ісаєвич.

Він був на передовій, допомагав бійцям морально пережити війну. “Коли йде обстріл є дуже багато нервів, так, не тільки серце зжимає, або не тільки спазми йдуть у кишечник і тому подібне, можуть бути нервові зриви і коли біля них людина, яка іншу тему розрядку дасть, або скаже давайте будемо 90 псалом читати. Таке спілкування знімає таку напругу. вони не тільки сповідь просили або бесіду, вони просто, вони хотіли просто сядьмо посидимо, випиймо чай, просто була така розгрузка”, – розповідає військовий капелан Іван Ісаєвич.

На знак подяки – отцю Івану вояки подарували кадило. Незвичайне, зроблене власноруч. Із осколків “Граду” та ланцюгів гранат. Аби стати капеланом, Іван Ісаєвич не проходив спеціальних курсів – бракувало часу. На фронт спочатку друзі покликали, а згодом благословив єпископ. Його навчив досвід – за плечима вісімнадцять років служіння у греко-католИцькій єпархії, мав власний прихід та був судовим вікарієм. Проте, стверджує, спеціальна підготовка для священиків, які йдуть на війну потрібна.

“Якщо семінарист хоче бути капеланом, то неодмінно, щоби його принаймні на півроку його відправляли на срочну службу. він вивчає психологію в семінарії, філософію, так, плюс теологію, але вивчаючи теологію тихенько йде на той півроку або рік в армію”, – каже Іван Ісаєвич. На фронті священика двічі поранило. Ця металева куля влучила в ліве плече. Бронежелет урятував життя, однак ребра таки поламано. Лікування і реабілітація триватиме більше місяця. Потім отець Іван знову готовий повернутися на службу в АТО.

podrobnosti.ua