Армійська коляда по-львівськи

Традиційно, починаючи з 2003 року, солдати-строковики командного пункту Повітряного командування “Захід” організували святкову театралізовану ходу. Спочатку учасники вертепу завітали на майданчик, де у той час заступала на бойове чергування з охорони повітряного простору держави і її західних кордонів чергова зміна. Згодом привітали усіх мешканців військового містечка біля каплички, де взяли участь у святковому Богослужінні. А після цього – вирушили до Львова, де виступили в самому центрі старовинного міста, біля головного міського дідуха.

Як повідомив заступник командира частини з виховної роботи підполковник Михайло Павленко, вертеп складається виключно з військовослужбовців строкової служби, які особисто виявили бажання взяти участь у різдвяному дійстві. Одразу після Святвечора хлопці перевдягаються в костюми біблейських та казкових персонажів: Звіздаря, Царів, Воїнів, Ірода, Чорта, Жида, його жінку Суру, Смерть та інших героїв, і починають свою місію – сповіщення про чудотворне народження Ісуса Христа.

– Спершу вітаємо тих, кому цього дня випало нести бойове чергування з охорони повітряного простору нашої країни, та тих військовослужбовців, які несуть службу у різних нарядах. Згодом колядуємо для особового складу військових частин гарнізону. А потім ходимо із колядами вулицями нашого військового містечка, по помешканнях військовослужбовців і працівників Збройних Сил. Між іншим, щороку виступ нашого вертепу виходить не схожий на інші, бо змінюються і діючі особи, і репертуар колядок. Торік більше половини з п’ятнадцяти залучених до вертепу строковиків приїхали служити на Львівщину зі східних та центральних областей України. Цього ж разу переважна більшість місцевих. Декому з них, до речі, передавали костюмне вбрання з дому, – зазначив офіцер.

Високо оцінив різдвяну ініціативу охоронців повітряного кордону настоятель гарнізонного храму Святих Верховних Апостолів Петра і Павла отець Степан Сус.

– У гарнізонному храмі на Різдво воїни виступають вже вдруге. Надзвичайно тішить, що у війську відроджують добрі християнські традиції, – сказав він.

Після виступу у храмі, солдати вирушили на традиційний парад вертепів, що проходив у Львові.

http://www.mil.gov.ua/new/2013/01/08/8466531846521651268/