На Львівщині вшанують пам’ять Героя Небесної сотні Богдана Сольчаника

У понеділок, 25 липня, у Старому Самборі на Львівщині вшанують пам’ять Героя Небесної сотні Богдана Сольчаника.

Цього дня Богданові Сольчанику виповнився б 31 рік.

«Для усіх, хто хоче вшанувати його пам’ять, у Старому Самборі о 10.00 відбудеться літургія, опісля – освячення пам’ятника на могилі Богдана», – повідомляють його родичі у Facebook.

Нагадаємо, молодий львівський історик і громадський діяч Богдан Сольчаник загинув від снайперської кулі 20 лютого 2014 року на столичному Майдані Незалежності під час Революції гідності.

25 липня 2014 року у Львові презентували книгу Богдана Сольчаника «Кухні мого покоління».

У лютому 2016 Вчена рада Українського католицького університету прийняла рішення про заснування стипендії імені Богдана Сольчаника, який також був викладачем кафедри нової та новітньої історії України УКУ.

Довідка.

Богдан Сольчаник народився та виріс у Старому Самборі. Після закінчення школи, вступає на історичний факультет Львівського національного університет імені Івана Франка, а згодом робить вибір на користь соціології й закінчує магістерську програму з цієї дисципліни. Працюючи над дисертацією при Варшавському університеті, з 2013 р. починає викладати в Українському католицькому університеті.

Попри плідну наукову роботу, Богдан є активним учасником громадського життя Львова. Ще з 2003-го він долучається до протестних студентських середовищ. Пізніше, повернувшись з навчання у Польщі, організовує пікети на захист жителів Врадівки та мріє започаткувати власний аналітичний центр.

20 лютого 2014 року Богдана не стало. Снайперська куля забрала його життя на вул. Інститутській у Києві під час трагічних подій Революції гідності.

Джерело: zik.ua