Звіт діяльності Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ за 2019 рік

Ми потребуємо Вашої підтримки, щоб в нашому зраненому війною
суспільстві не стало менше добра. Нам потрібна Ваша, навіть невелика,
пожертва, щоб наші підготовлені духівники допомогли матерям пережити
біль втрати своїх синів та час скорботи, щоб підтримати дружин і дітей, у
час, коли їхні чоловіки та батьки захищають наш з Вами спокій. Ми віримо,
що тільки спільними зусиллями зможемо допомогти українським воїнам
повертатися з війни та ставати відповідальними членами нашого суспільства.
Ми прагнемо допомогти кожному, хто сьогодні потребує розради, молитви та
щирої людської підтримки. Щоб рани, спричинені війною, остаточно
загоїлися, нам потрібна Ваша допомога. Ми віримо, що сьогодні можемо
дарувати надію багатьом, що спільно можемо змінити наш світ на краще.

Наші проекти:

“Трирічна програма УГКЦ психологічної опіки і соціального відновлення жертв війни у Східній Україні” (термін проекту 2019-2022)

“Програма УГКЦ для підтримки військових психологів та капеланів для психосоціальної реабілітації жертв війни” (термін проекту 2019-2022)

 

З 1 по 3 березня в селищі Брюховичі, що на Львівщині, проходив 1-ий модуль Школи провідників християнських таборів, яка є спільним проектом Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ та Комісії у справах молоді УГКЦ.

26-30 квітня о. Андрій Зелінський, ТІ, заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, та о. Ростислав Височан, керівник відділу у справах душпастирства у Збройних Силах України Департаменту військового капеланства, здійснили  Великодню поїздку до зони ООС (Донецька, Луганська області).

З 7 по 20 травня в Музеї історії Києва до Дня матері проходила фотовиставка портретів матерів зниклих безвісти та загиблих воїнів на сході України від рук російського агресора.

12 – 26 травня українські військовослужбовці та капелани УГКЦ взяли участь у 61-ому Міжнародному паломництві для військовослужбовців під гаслом «Шукай миру і його тримайся» у Люрді, Франція.

 

З 15 по 20 червня тривало паломництво 46-ти членів родин полеглих Героїв на сході України до Меджугор’є, містечка в Боснії та Герцеговині, де відбуваються об’явлення Пресвятої Богородиці. Поїздку для родин українських Героїв організували Департамент військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ спільно з Патріаршим паломницьким центром УГКЦ. 

17-23 червня в селищі Затока на Одещині проходив літній відпочинковий табір для дітей військовослужбовців Військово-морських сил та Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, організований Департаментом військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ. Координатором табору є військово-морський капелан УГКЦ о. Олександр Смеречинський.

З 1 по 10 липня в с. Криворівня Івано-Франківської області проходив творчий християнський табір «ArtArea-2019», організований Департаментом військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ. Цьогоріч учасниками табору стали 80 дітей військовослужбовців з 11-ти областей України.

З 17 по 27 липня на території Національного природнього парку “Сколівські Бескиди” проходив Християнський військовий вишкільний табір “Захисник” для дітей військовослужбовців. Учасниками табору цього року стали 52 дитини з семи областей України.

22-28 серпня в селищі Затока на Одещині проходив християнський відпочинковий табір “Крила” для дітей військовослужбовців Військово-морських сил та Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, організований Департаментом військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ. 

21-22 вересня відбулося ХІ Всеукраїнське паломництво військовослужбовців і членів їхніх родин до Зарваниці, присвячене військовій родині. Гаслом цьогорічної прощі стали слова зі Святого Письма: «Я та дім мій будемо служити Господеві!» (Ісус Навин 24, 15).

З 1 по 6 жовтня на Закарпатті тривала чергова програма реабілітації військових капеланів Української Греко-Католицької Церкви, організована Департаментом військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ.

26 листопада в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського у м. Києві відбувся тренінг для керівників та духівників груп взаємодопомоги, які здійснюють духовно-психологічний супровід родин військовослужбовців, на тему “Підсумки роботи груп підтримки та розробка стратегічних пропозицій щодо подальшої діяльності проекту в цілому”. Захід, організований Департаментом військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, відбувся в рамках проекту духовно-психологічної опіки, підтримки та реабілітації родин військовослужбовців та членів родин загиблих військовослужбовців.

З 3 по 8 грудня 2019 року тривала паломницька мандрівка “Столиці різдвяної Європи”, в якій взяли участь родини полеглих Захисників України. Учасники паломництва відвідали святині Угорщини, Австрії, Словаччини, Чехії, Німеччини та Польщі. 

З 11 по 13 грудня 2019 року у Києві проходила ХІІІ Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ під гаслом “Сила і міць моя – Господь” (Вих. 15, 2). Триденну зустріч капеланів щороку організовує Департамент військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ.

З 14 по 18 грудня 2019 року поблизу Ужгорода вперше розпочалася п’ятиденна духовно-реабілітаційна програма для татів полеглих Героїв України, організована Департаментом військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ. Учасниками заходу стали десятеро батьків загиблих воїнів з різних куточків України.

Протягом 2019 року військові капелани УГКЦ здійснили близько сімдесяти ротацій в зону ООС.