Звернення єпископа Михаїла (Колтуна), Голови Ради у справах душпастирської опіки при МО України, до читачів тематичного розділу журналу "Військо України"

Єпископ МИХАЇЛ (Колтун)
Голова Ради у справах душпастирської опіки при МО України

Дорогі браття і сестри! Шановні військовослужбовці, працівники Збройних Сил України, ветерани та члени ваших родин!

Протягом останніх років ініціативи багатьох релігійних громад, діючих в Україні, були спрямовані на створення умов, які б забезпечували задоволення духовних потреб віруючих військовослужбовців.

16 лютого 2011 року на засіданні Ради у справах душпастирської опіки представник Міністерства оборони України я поінформував її членів про доручення Президента України (від 7 лютого 2011 року № 1-1/225), яким з метою посилення військово-патріотичного та духовного виховання військовослужбовців, забезпечення їх конституційного права на свободу віросповідання Кабінету Міністрів України доручається опрацювати питання щодо створення у Збройних Силах України та інших військових формуваннях умов для реалізації військовослужбовцями права на свободу віросповідання.

28 лютого 2011 року спільний лист був підписаний усіма керівниками конфесій, представлених у Раді, та направлений Президенту України.

Сподіваємося, що з Божою милістю зазначені у дорученні Глави держави питання і узгоджена позиція Глав українських церков і релігійних організацій дадуть змогу відповідальним високим достойникам знайти порозуміння і опрацювати ефективні підходи щодо покращення душпастирської опіки у силових структурах України.

Вітаю весь особовий склад Збройних Сил України та усіх мирян зі Світлим Святом Великодня, бажаю Божого благословення у Вашій важливій та складній праці на славу Божу та благо України.

Христос Воскрес!

Джерело