Звернення військового єпископа УГКЦ до керівного складу та військовослужбовців Збройних Сил України

Звернення військового єпископа УГКЦ до керівного складу та військовослужбовців Збройних Сил України

Ми, військові капелани УГКЦ, з журбою спостерігаємо за розгортанням братовбивчої боротьби на вулицях наших міст.

Ще з більшим острахом сприймаємо заклики та звернення до Збройних сил втрутитися у цей конфлікт, застосувати силу до мирних громадян.

Ті, хто присвячує себе служінню Батьківщині через військову службу, є слугами безпеки і свободи народу. Якщо вони вірно виконують свій обов’язок, то сприяють загальному добру та підтриманню миру.

Громадяни, а особливо представники влади, покликані докладати зусиль, щоб уникнути будь-якого застосування сили. У випадку якщо має місце конфлікт, особливо з застосуванням зброї, відповідальність лежить на людях, які покликані охороняти мир, – військові зобов’язані керуватися, перш за все, своєю присягою, християнським принципом любові до ближнього та докладати всіх зусиль до пошуку миру.

Ми звертаємось до усіх військовослужбовців, особливо керівників: втягування Збройних сил у конфлікт і збройне протистояння з власним народом є неприпустимим. Сліпий послух не є достатнім для виправдання тих, які виконують завідомо незаконні накази. Усі військові мають моральний обов’язок протистояти злочинним наказам

Мир і насилля не можуть співіснувати, і там де є насилля, не може бути Бога (пор. 1 Хр 22, 8-9).

Єпископ Михаїл (Колтун),

Керівник Департаменту Патріаршої курії

Української Греко-Католицької Церкви

У справах душпастирства силових структур України