Єпископ Михаїл Колтун вперше омив ноги військовослужбовцям

2 травня 2013 року, в день спомину Тайної вечері, єпископ Михаїл Колтун омив ноги військовослужбовцям, беручи приклад з Ісуса Христа, який заповів «обмивати ноги один одному» (Ів. 13. 14).

Чин умивання ніг відбувся в екуменічному храмі Архистратига Михаїла, який діє при Кінологічному навчальному центрі Державної прикордонної служби України, що у м. Великі Мости Львівської області.

Прочитавши молитви, єпископ підперезався і омив ноги військовим та священику капелану, яких разом було дванадцять, так як апостолів. Відтак виголосив слово про очищення водою та дух Христовий у служінні людям. «Через омивання ніг Господь очищує. Через віру, бажання та старання Господь очищає і робить нас своїми учнями. І те що, Церква проходить крізь мури, загороди до військовослужбовців для того, щоби це служіння, яке вони виконують, стало християнським. Як кожний прикордонник, як той, що зв’язок тримає, як той, що літає, кожний один, щоб сповнював свій обов’язок не як механізм, але християнським духом намащений, був свідомий, що служить для своєї Батьківщини. Христос показує, що служить нам і з тим успосібненням вчить нас служити для всіх людей. І Церква намагається передати дух Христовий у служіння кожного з нас, щоб ми один одного шанували і сприймали», – наголосив архипастир.

У молитовному заході взяли участь представники військових формувань Державної прикордонної служби, Повітряних сил, Армійської авіації, зв’язківці та військові журналісти Збройних сил України, які виконують свою службу на території Кам’янко-Бузького району, в м. Броди, м. Великі Мости та загалом на Львівщині. Супроводжували військових священики-капелани – о. Богдан Вихор, о. Богдан Стефанишин та о. Володимир Юськів.

Перед Чином умивання ніг військовослужбовці мали можливість взяти участь в Літургії Святого Василія Великого та прийняти Святе Причастя в парафіяльному храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Ділячись враженнями, військові наголошували на унікальності цієї події, «що це вперше в їхньому житті» відбувається таке повчальне дійство, яке запам’ятається назавжди.

До слова, єпископ Михаїл Колтун, будучи архиєреєм вже двадцять років, натхнений прикладом Святішого Отця Франциска, Папи Римського, який умив ноги в’язням, вперше здійснив Чин умивання ніг не для представників церковного клиру, а для військових, серед яких він виконує своє душпастирське служіння.

Прес-служба єпархії