Виставою пробуджували серця засуджених

Великодньою виставою «Поступ мироносиць» відзначили великодні свята підопічні пенітенціарної установи, що у Доброводах. Дванадцять засуджених, що відбувають свій строк покарання за той чи інший злочин, охоче взялись за підготовку та вивчення ролей життєстверджуючого дійства автора Петра Похнатюка, що відображає радісну подію Воскресіння Ісуса Христа. З допомогою волонтера зі Збаража Світлани Довгополої та отця Омеляна Колодчака, служителя церкви Воскресіння Господнього, що у райцентрі, жінки готуючись до небуденного заходу, намагались проникнутись подіями двотисячолітньої давнини, усвідомити їхню важливість для життя кожної з них.

– Сподіваюсь, – звернувся до глядачок перед початком дійства отець Омелян, – що з допомогою театралізованої форми спілкування ви відчуєте той промінчик Христової любові, який відкриє ваші серця, щоб прийняти у них цю радість світлого празника, щоб голос Господній покликав їх до тих перемін, до тих величних перемог, які отримав Христос, яких прагне кожен.
Самодіяльні артисти – пацієнти місцевої тублікарні – старались якнайщиріше донести до своїх колег ті відчуття, якими були сповнені на ту мить їхні душі, поділитись тими відкриттями, які зробили для себе саме напередодні Великодня.

– Взяти участь у виставі, – зізнається після закінчення дійства Ірина Демченко, – я вирішила не через чийсь примус, просто був такий великий порив душі, бажання долучитись до чогось світлого. Якби не вірила у правдивість тих подій, в існування своєї героїні Марії Магдалини, – то ніхто б мене не змусив іти на репетиції, перейматися, чи зумію впоратися з роллю, адже це непросто, до того й українською мовою мені говорити важко.

– Приємно, – додає ще одна виконавиця Лариса Музика, – що тут люди мають можливість розвиватися, рости духовно. Ми потребуємо таких репетицій, вистав, що піднімають настрій. Хочеться, щоб зустрічі з волонтером пані Світланою, священнослужителями були частішими. Якщо завдяки їхнім зусиллям в якусь мить відкриється чиєсь серце для добра, то це буде велика заслуга цих людей. На прощання гості обдарували учасників дійства, глядачів образками та запросили до спільного виконання тропаря Христос Воскрес.

Ірина СИСКО
Джерело:
http://narodne-slovo.te.ua/