«Вони нам сказали більше, аніж ми їм», – священик про бійців-добровольців

Священики з Козови (Тернопільщина) Роман Рокецький, Михайло Забанджала та Василь Баглей повернулися із зони АТО з позитивними враженням про бойовий дух військових. Отці побували у місці дислокації добровольчого українського корпусу «Правий сектор» із триденною духовною місією, яка тривала з 26 по 29 листопада. «Ми думали, що ми приїдем і щось їм скажем, але насправді вони більше нам сказали, – розповідає о. Василь Баглей. – Бійці нас збагатили своєю ідейністю, патріотизмом, релігійністю.

Я не сподівався, що перед сніданком, обідом та вечерею вони моляться, тут абсолютно немає дідівщини, є сильний дух братерства та поваги, строга дисципліна. Вони нам сказали більше, ніж ми їм». Отець Василь повідомив, що часто військові частини регулярної армії залучають у свої ряди по декілька бійців «Правого сектору» для підняття бойового духу та патріотизму. «Хлопці готувалися до війни давно, адже сам стан справ у державі говорив про це», – додав священик.

Отці провели ряд духовних зустрічей, відслужили Божественну Літургію та сповідали бійців. Вони передали продукти, медикаменти, малюнки від козівських дітлахів із побажаннями життя і перемоги. За кошти зібрані на ярмарку в Козівському районному будинку культури було придбано два комплекти зимових шин для техніки батальйону. На центральній базі, яка знаходиться на межі Дніпропетровської та Донецької областей, козівських отців зустрів головний капелан «Правого сектору» отець Петро Буряк. Відтак священики відвідали місцевий ринок та закупили для бійців близько 40 кілограм м’яса. Нещодавно отці Козівського деканату на зібрані кошти придбали тепловізор для батальйону «Айдар». Решта коштів вірні передають у фонд допомоги армії, який створено при управлінні Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

прес-служба архиєпархії