Владика Михайло (Колтун): «Завданням усіх християн є пробудити свою чуйність до тих, хто позбавлений волі»

Воля в житті є найдорожчим даром Божим для людини, і позбавлення цієї волі усіх, хто справедливо покараний, має на меті каяття перед Богом і народом. Про це йдеться у Зверненні владики Михайла (Колтуна), керівника Департаменту УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, до духовенства і вірних УГКЦ з нагоди Дня пастирської турботи й молитви за в’язнів 2014 року (на Неділю про блудного сина). «Завданням усіх християн є пробудити свою чуйність до тих, хто позбавлений волі.

Народ має виражати свою моральну гуманність, щоб ставитися до них з християнською зрозумілістю, як до людей, які переносять важкий тягар покути й допомогти їм, щоб вони не втратили надії на Божу поміч, милосердя, співчуття і наших старань підтримки їх. Наше суспільство має задумуватися над змінами кримінального законодавства, щоб віднайти шляхи покути, які б не були пов’язані із втратою свободи», – наголошує єпископ у своєму Зверненні. Напередодні святого посту він закликає усіх вірних бути здатними покаятися, бути справедливими і творити діла милосердя. «А якщо говоримо про в’язнів, то усі службовці пенітенціарної служби, які допильновують справедливості, нехай пам’ятають про належне, що стосується ув’язненої людини, людини в якій живе Ісус Христос.

Тому усі, що несуть покуту в своїх провинах, потребують нашого людяного ставлення», – вважає керівник Департаменту УГКЦ у справах душпастирства силових структур. Владика Михайло окремо звертається до тих, хто визначає «вину, виносить осудження і міру покарання, щоб не допустити невинних до покарань». «Історія християнства має цей гіркий досвід. Адже несправедливість волає до неба про помсту. Нехай це не повторюється в нашому житті», закликає він. Слідуючи святим закликам, вважає архиєрей, передовсім ми, християни, повинні постити, молитися і творити діла милосердя, щоб свої серця збагатити благодаттю і цією ж благодаттю схилити серця заблуканих у вірі до єдності в діяльній християнській любові.

Департамент інформації УГКЦ