Військові України та капелани візьмуть участь в паломництві до Люрду (Франція)

Завтра, 9 травня, розпочинається щорічне міжнародне паломництво військовослужбовців до м. Люрд (Франція). Паломництво від України організовують: керівник відділу у справах душпастирства силових структур України Патріархії УГКЦ владика Михаїл Колтун та заступник начальника департамента гуманітарної політики Міністерства оборони України Костюк П. І. Група паломників від нашої держави складається з курсантів Львівського інституту Сухопутних військ, Севастопольського військово-морського інституту імені П. С. Нахімова, представників Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної прикордонної служби України та військових капеланів. Триватиме проща до 25 травня цього року. Темою цьогорічного молитовного з’їзду військовослужбовців з понад 40 країн світу у Люрді буде: «Багато націй – один народ Божий».
Історія подібних паломництв до чудотворного місця у Люрді бере свій початок із 1958 року, коли французькі військові запросили своїх колег із Німеччини, щоби спільно із своїми родинами помолитися за мир у всьому світі. Від того часу кількість учасників таких прощ значно зросла, сюди приїжджають представники військових відомств із понад сорока країн світу. З 1996 року участь в міжнародному паломництві бере делегація військових України.
Як зазначає співорганізатор поїздки брат Андрій Зелінський, ТІ, представник Центру військового капеланства УГКЦ в цьогорічнному паломництві у Люрді відбуватимуться спільні молитви за мир, хресні ходи. Поряд з молитовними зібраннями у Люрді також відбудется військовий парад учасників паломництва.
На зворотньому шляху українська делегація матиме спільну молитву та аудієнцію у Папи Римського Венедикта XVI.
Завдяки зусиллям військових капеланів Центру військового кпеланства УГКЦ вперше у військовому паломництві до Люрду беруть участь курсанти-сироти Севастопольського інституту ВМС України ім. П.С. Нахімова.
Паломництво розпочинається 9 травня о 9.00 Архиєрейською Божественною Літургією у соборі св. Юра (Львів).
Контакти: Брат Андрій Зелінський, ТІ, – Центр військового капеланства УГКЦ
Тел. 8067 313 08 20

Прес-служба Центру військового
капеланства Львівської архиєпархії