Військові капелани УГКЦ взяли участь в акції «Проща до Тараса»

До 150-ї річниці перевезення тіла Великого Кобзаря – Тараса Шевченка, в рамках проекту «Проща до Тараса» з 8 до 22 травня 2011 року відбулася проща до міст перевезення тіла Кобзаря в Україну в тій послідовності, як це було 150 років тому: Санкт-Петербург, Москва, Тула, Орел, Севськ, Глухів, Кроловець, Козелець, Ніжин, Київ, Канів. Паломництво завершилося символічним дійством – покладанням на його могилу вінка, який паломники везли зі собою. Організаторами заходу виступили рух добровольців “Простір Свободи” і Спілка звукорежисерів України за підтримки представників громадських організацій, митців і видатних діячів України. Метою паломництва було вшанування пам’яті Т. Шевченка.
Як зазначив координатор акції В’ячеслав Ільїн, внутрішня складова (прощі до Тараса) полягає в духовному очищенні, співчутті, самопожертві, щирій участі в долі ближнього, що було основою життя Великого Кобзаря.
Організатори цього дійства звернулися до Голови Ради душпастирської опіки при Міністерстві оборони України, владики Михаїла, щоб забезпечити духовний супровід, мотивуючись тим, що душпастирська рада є прикладом консолідації і і об’єднання релігійних конфесій за ради спільної справи.
Від УГКЦ участь у паломництві зокрема взяли військові капелани Київської Архиєпархії: о. Дам‘ян Габорій, бр.Теоктист Міщук (ЧСВВ) та о. Юрій Голоднюк. Отець Дам’ян та бр. Теоктист відслужили Панахиду 19 травня в храмі Різдва Христа Спасителя (УПЦ КП) у Києві та брали участь у поході паломників, які несли вінок до набережної, щоб покласти його на палубу козацької “Чайки”, яка відправилася з Києва по Дніпру до Канева. Отець Дам‘ян поблагословив паломників на дальшу путь та подякував організаторам за сприяння в об’єднанні релігійних конфесій. У складі екіпажу чайки ,,Спас,, участь у перевезенні пам’ятного вінка, взяв Мельник Олександр Іванович, референт Департаменту Патріаршої Курії у справах душпастирства силових структур України В Каневі духовну опіку прощі здійснював о. Юрій Голоднюк, який 21 травня, після Панахиди за Тарасом Шевченком в Успенському соборі м. Канева, взяв участь в пішій ході до могили Т. Шевченка, де поклали вінок.
На завершення відбувся концерт пам’яті Тараса Шевченка.

Повідомив о. Дам’ян Габорій