Відгуки євпаторійських військовослужбовців про V Всеукраїнське військове паломництво до Зарваниці

13-15 вересня у Зарваниці відбулося ювілейне V Всеукраїнське військове паломництво. Цьогорічна проща, приурочена до 1025-ліття Хрещення Руси-України, пройшла під гаслом «Один Господь, одна віра, одне Хрещення» (Еф 4,5).

Євпаторійський Зенітно-ракетний полк представляла паломницька група, серед яких були військовослужбовці і члени їх сімей.

Духовним провідником кримських паломників став військовий капелан, настоятель Покровського храму УГКЦ в Євпаторії протоієрей Богдан Костецький. Йому допомагала катехизатор для військовослужбовців Людмила Григор’єва.

Катехизатор поцікавилася в офіцерів про те, що військовослужбовці пережили в паломництві?

Підполковник Анатолій Гончарук, командир дивізіону:

  • У військовому паломництві вперше.Враження просто незабутні.Хочеться творити добро.Вперше посповідався і прийняв Святе Причастя в Соборі Матері Божої Зарваницької. Отримав спокій, на душі так легко стало.Дасть Бог дочекати до наступного року, обов’язково знову поїду! Велике спасибі владиці Михаїлу та його команді за таке свято душі.

Майор Григорій Харсун, заступник командира по виховній роботі дивізіону:

  • Під час Хресної дороги ніс хрест .Відчув сопричастність страдань Ісуса Христа и відчув тягар своїх гріхів. Проповіді капеланів на стаціях заставили переглянути свої життєві помилки. Не міг стримувати сліз, плакав. Відкрив для себе прості істини по відношенню до матері, дружини, сина,ближніх. Разом із сином Нікітою, окунувся в купелі Святої Анни. Це незабутньо!

Майор Олександр Кузнєцов, командир батареї:

– В Зарваницю приїхав вперше. Кілька разів занурювався в купелі Святої Анни і жодного разу не відчував холоду. Разом із Владикою Михаїлом Колтуном посадив деревово на зарваницькій землі , як пам’ять про ювілейне V Всеукраїнське військове паломництво.

Особливо вразив вечірній хід із свічками. Я щасливий!

Капітан Роман Михайленко,заступник командира батареї:

  • В цьому чудотворному місці я вперше. Пережив особливі почуття коли ніс хрест від 6 до 7 стації. Тут вперше в житті я приступив до сповіді і Святого Причастя. На душі таке умиротворення, спокій.

Майор Андрій Корчевський,командир батареї:

  • В паломництві другий раз. І знову був сильно зворушений хресною дорогою: я ніс хрест. Вперше в житті приступив до Сповіді і Причастя в Соборі Матері Божої Зарваницької .Переконався, що правильно поступив приїхавши до Зарваниці.Щиро вдячний нашому капелану отцю Богдану Костецькому за духовну опіку та організацію поїздки.

Тетяна Сухоборова, офіцер відділення по роботі з особовим складом в/ч А 4519:

  • Незважаючи на те,що в паломництві прийняла участь уже втретє,перший раз зважилася з молитвою і вірою зануритися у воду в купелі Святої Анни. Відчула велику Божу благодать, очищення. Бачу що Матір Божа Зарваницька творить чуда кожного разу коли ми сюди приїжджаємо. Рада за своїх колег-офіцерів. Більшість із них вперше приступили до сповіді та Св.Причастя. Вони примирилися з Богом і ближніми і я цьому радію!

Тетяна Рахімова, дружина майора Володимира Рахімова,командира батареї:

  • В своє третє паломництво я їхала охоче. Цього разу я знайшла ще одну святиню – хатку Матері Божої, в якій я молилася за здоров’я батьків, чоловіка та дітей. Вже вкотре вражає відношення священиків-капеланів до вірних: вони люблять людей, вони відкриті в спілкуванні і приділяють стільки уваги, скільки потрібно віруючому. Готова їхати до Зарваниці знову і знову!

Людмила Григор’єва, катехизатор в /ч А 4519 в м. Євпаторії:

  • Ще раз дякую Преосвященному Владиці Михаїлу Колтуну та всьому організаційному комітету за можливість побувати на святій Зарваницькій землі. Від себе особисто та всіх прочан хочу подякувати тим, чиїми зусиллями відбулося наша участь у IV військовому паломництві: хто оплатив поїздку, годував вечерею в Тернополі та забезпечив харчами при поверненні додому, подарував путівники паломника і молився за благополучне перебування у дорозі та в чудотворному місці.

Людмила Григор’єва