Відгук волонтерки на подорож різдвяного вертепу сходом України

Нещодавно повернулася із захоплюючої поїздки центрально-східними теренами України! Подорожували ми 11 днів, вітаючи народ із Різдвяною радістю. Ми — гурт добровольців, 17 хлопців та дівчат, які в буденному житті ведемо дуже різнобарвний спосіб життя. Хтось працює програмістом, хтось викладачем, хтось швеєю, а хтось будує будинки, деякі з нас навчаються у вишах, деякі навчають музичної грамоти, є серед нас професійні співаки і диригент хору, але переважаючу більшість складу нашого вертепу становлять – семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ.

Саме один із семінаристів — сповнений оптимізму чоловік, який зібрав учасників, знайшов спонсорів, проклав маршрут, де нас радо чекали і з любов`ю зустріли місцеві жителі, монахи і священнослужителі. Київ, Харків, Чернігів з їхніми околицями, Полтавщина, Черкащина… Місцеві мешканці ділилися враженнями від побаченого: “ Ми вперше бачимо вертепне дійство!”. Щоправда ми мали радість зустріти у храмі Харкова та в школі невеличкого села (7км під границею Росії) місцеві, також дуже гарні вертепи!!!

Виступали ми у храмах, будинках культури, школах, військових частинах і шпиталях, на центральні площі, в школі соціальної реабілітації, в дитячій лікарні та в домі для пристарілих. Здебільшого ми зустрічалися із християнами греко-католицького обряду, римокатолицького, але мали добру нагоду виступити в Козельці Чегівської області, де зібрав більше сотні дорослих та дітей православний парох. Щодня, перебуваючи в дорозі, ми молилися вервичку за всіх, хто долучився до організації місійного вертепу. Сподіваюся, вселаскавий Господь поблагословить наш нарід, змилосердиться над жорстокістю сердець і байдужістю багатьох, та спрямує Україну до миру.

Ірина Мурин