Відбулося засідання оргкомітету з підготовки до першого всеукраїнського паломництва до Зарваниці

24-25 червня в Марійському центрі Зарваниця, з благословення Владики Михаїла (Колтуна), Керівника Відділу Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, відбулася зустріч оргкомітету Відділу Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, до складу якого входять головні військові капелани з усіх єпархій УГКЦ, семінаристи та представники силових структур. Засідання очолив заступник керівника відділу о. Любомир Яворський. Метою засідання була підготовка до першої всеукраїнської прощі для силових структур України, яка відбудеться 19-20 вересня у Зарваниці. Організаторами заходу виступає Українська Греко-Католицька Церква та Міністерство оборони України, Міністерство внутрішніх справ України, Головне управління Внутрішніх військ МВС України, Державна прикордонна служба, інші військові та правоохоронні формування.
“Українські військові делегації вже тривалий час щороку їздять з паломництвом до м. Люрд (Франція), яке є дуже позитивне та ефективне. Але до цього паломництва ми не можемо задіяти усіх бажаючих військовослужбовців, адже це вимагає великих коштів та зусиль. Тому аби залучити якнайбільше воїнів потрібно щось подібне організувати в Україні”, – зазначив о. Любомир Яворський.
Він також повідомив, що дуже багато позитивних ідей організатори паломництва черпають від Люрду. Зокрема, у Франції примирюються військовослужбовці, які тривалий час воювали між собою у Другій світовій війні. “Можливо саме завдяки військовому паломництву зможуть примиритися воїни УПА та Радянської армії. Спеціально на паломництво не будемо запрошувати тих чи інших, але знаємо, що у військових формуваннях є прихильники як однієї так і другої сторони. Місце, де відбулося чудо, де з’явилася Пресвята Богородиця може об’єднати колишніх українських військових”, – підкреслив отець Любомир Яворський.
Першого дня військові капелани прослухали звіт о. Любомира про роботу відділу. Отець розповів про поїздку до Південної Африканської Республіки на міжнародний з’їзд головних військових капеланів та про 16 міжнародне паломництво для військових до Люрду, у якому взяла участь численна делегація з України. Також отці капелани обговорили організацію праці Відділу, розглянули методичні рекомендації щодо задоволення релігійних потреб воїнів-миротворців (підготовлений Міністерством оборони України). Також було обговорено проект програми паломництва.
На другий день, після Божественної Літургії, відбулося засідання з представниками силових структур. Головною темою обговорення була організація проведення паломництва. Оргкомітет вибрав гасло для прощі: ”Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться” і затвердив програму Військового паломництва у Зарваниці (вересень 2009).
Варто зазначити, що до паломництва планується залучити значну кількість офіцерів, які безпосередньо впливають на виховні процеси військовослужбовців в армії та інших силових структурах України. Загалом, участь у військовому паломництві візьме понад 1000 військовослужбовців усіх силових структур України.
Під час паломництва заплановано проведення панахиди за тих людей у погонах, які загинули виконуючи службовий обов’язок у військових конфліктах, під час миротворчих місій, захищаючи спокій громадян України та інших держав у мирних умовах.
Крім того, на перше військове паломництво будуть запрошені Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України та міністри всіх силових відомств. Очікується, що подібне військове паломництво відбуватиметься щороку.
На закінчення, члени оргкомітету ознайомилися з місцями духовного центру, де буде проходити паломництво.

Повідомив Дем‘ян Габорій, військовий капелан
Сокальсько-Жовківської єпархії