Відбулося засідання оргкомітету, присвяченому V Всеукраїнському військовому паломництву до Зарваниці

21 червня у приміщенні Патріаршої Курії відбулося організаційне засідання, присвячене V Всеукраїнському паломництву до Зарваниці. Захід очолив та провадив о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України. У засіданні взяли участь представники Міністерства оборони України, Генерального Штабу Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ, Державної Прикордонної Служби, а також представники Всеукраїнського міжконфесійного релігійного братства та Профспілки атестованих працівників міліції ОВС України. Кожен з присутніх представив відповідальних осіб за організацію паломництва до Зарваниці, які сформували оргкомітет прощі.

Отець Любомир Яворський розповів про основні акценти, які Департамент як ініціатор заходу ставитиме під час проведення ювілейного військового паломництва. Цьогорічна проща буде проходити у контексті 1025-ліття Хрещення Руси-України. До участі зголосилися іноземні делегації з Німеччини, Польщі, Хорватії та Іспанії, які прибудуть разом з військовослужбовцями до Зарваниці. На сьогодні уже розроблено спеціальну відзнаку паломництва та колекційну монету прощі.

Учасники засідання ознайомилися з програмою прощі. Було прийнято рішення проводити Всеукраїнське військове паломництво до Зарваниці 13-15 вересня. Гало прощі: “Один Господь, одна віра, одне хрещення”. Важливим духовним елементом перебування у паломництві стане відновлення хресних обітів у джерелі св. Анни.

На завершення о. Любомир передав слова Владики Михаїла (Колтуна), керівника Департаменту, до всіх учасників засідання. Владика Михаїл побажав усім натхнення на виконання цієї справи, яку ми пліч-о-пліч творимо і яка є дійсно Божою справою.

Усього в засіданні взяло участь 15 осіб. Наступне засідання вирішено провести у липні.

Прес-служба Департаменту капеланства