Відбулося організаційне засідання з підготовки до Всеукраїнського військового паломництва до Зарваниці

21 серпня відбулося організаційне засідання, присвячене щорічному Всеукраїнському військовому паломництву до Зарваниці. Захід за участі представників Державної прикордонної служби, Державної пенітенціарної служби України, Державної служби з надзвичайних ситуацій, а також внутрішніх військ МВС України, розпочався з молитви, яку провів о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України.

Учасники зустрічі на чолі з заступником керівника Департаменту обговорили та внесли пропозиції до програми прощі. Беручи до уваги ситуацію в Україні, було вирішено запросити до участі в прощі як військовослужбовців з сім’ями, так і мирян, а також учасників АТО, зокрема постраждалих під час виконання своїх службових обов’язків.

Програма у Зарваниці, що проходитиме під шаслом “Немає більшої любові, ніж життя віддати за друзів своїх”, розпочнеться 20 вересня молебнем біля чудотворної ікони Божої Матері. Архієрейська Божественна Літургія, яку очолить єпископ Михаїл (Колтун), відбудеться ввечері біля парафіяльної церкви Пресвятої Трійці.

Військовослужбовці разом з родинами урочистою ходою пройдуть до пам’ятного знака загиблим за волю України, де відбудеться панахида. Під час панахиди будуть зачитані імена полеглих, зокрема воїнів Небесної Сотні та тих, хто поклав своє життя, захищаючи Україну від агресора на сході.

Марійна хода зі свічками у супроводі оркестру продовжить паломництво, після чого почнуться нічні чування молитвою та мистецькою програмою.

21 вересня урочиста Архиєрейська Літургія на площі перед головним собором Зарваниці завершить всеукраїнське паломництво, а військовий єпископ уділить всім присутнім Божого благословення.

Прес-служба Департаменту капеланства