Ув'язнених привітали із святом Трійці

Свято Трійці для християн відкриває таїнство Церкви. Ми всі такі різні, але взаємно потрібні, і наша відмінність не є тягарем для нас, а радісною поміччю і служінням одне одному у Св. Дусі. Саме у день Зіслання св. Духа це по-новому пережили близько 300 в’язнів у Київському слідчому ізоляторі. Нелегко серед них бачити ув’язнених жінок, які перебувають тут вже дехто П’ЯТИЙ, а дехто і ВОСЬМИЙ РІК. Їх не випускають, але й не можуть довести провину.

Нелегко стрічати вагітних, а також немовлят. Одна з ув’язнених якраз народила сина. Придане для новонародженого зібрали віряни УГКЦ з храму св. Василія Великого та з Аскольдової Могили у Києві.

Наприкінці дня вітання зі Святом Трійці отримали також засуджені, що перебувають на лікуванні у Міжобласній лікарні пенітенціарної системи, що в Бучанській виправній колонії.
Співробітники установ кожного свята забезпечують супровід, щоб уможливити якнайширше охоплення людей, що знаходяться у великій духовній потребі. Це стало нормою співпраці та моделлю майбутнього забезпечення релігійних прав зсуджених. На тлі великої потреби залишається, нажаль, брак священнослужителів, які в стані приділяти час опіці в’язнями у повсякденні. Це стосується усіх конфесій. Ситуацію має змінити впровадження концепції релігійної опіки, що спирається на
ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ РЕЛІГІЙНОЇ СВОБОДИ І ДОПОМОГИ У В’ЯЗНИЦІ.
Усі в’язні потребують наших молитов. Молячись за позбавлених волі, пам’ятаймо також про пенітенціарних службовців, тих, хто постраждав від злочину та членів їх родин.

ієрей Костянтин Пантелей