Українські військовики повернулися з міжнародного військового паломництва до Ченстохови

15 серпня українська делегація військовослужбовців, до якої увійшли курсанти Академії сухопутних військ та солдати строкової служби на чолі із військовим капеланом о. Степаном Сусом повернулась із міжнародного військового паломництва до Ченстохови.

Українські військові вперше долучились до прощі, яку вже протягом багатьох років проводить Польовий ординаріат польського війська. Участь української делегації військових організовано Департаментом Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України спільно з Міністерством оборони України.

Цьогорічна проща Ясної Гори об’єднала понад 400 військовослужбовців із Польщі, Латвії, України, Литви, Німеччини та США. Загалом учасникам паломництва довелось впродовж дев’яти днів подолати понад 350 км. Важкі виснажливі марші під спекотним сонцем та проливним дощем сильно докучали учасниками прощі, проте усі вони досягли поставленої – 14 серпня під оплески багатьох людей колона військових прочан зійшла на Ясну Гору, де кожен мав можливість молитись перед чудотворною іконою Ченстоховської Богородиці.

За словами старшого офіцера відділу роботи з громадськими, релігійними організаціями та шефських зв’язків Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України полковника Руслана Коханчука, який очолив офіційну делегацію з України, подібні приклади міжнародного співробітництва мають велике значення для Збройних Сил нашої держави. П-к Руслан висловив сподівання, що у майбутньому українська військова делегація стане постійним учасником паломництва до Ченстохови.

Дні, сповнені фізичного виснаження та спільної молитви, яка об’єднала довкола Богородиці багатьох людей, стали для паломників незабутнім часом, який вони провели у дорозі до Ченстохови.

За матеріалами http://kapelanstvo.com.ua та http://www.ordynariat.pl