У Зарваниці завершилося VI Всеукраїнське військове паломництво

>>>Перший день паломництва

Другий день паломництва розпочався Архиєрейською Божественною Літургією. Під час проповіді єпископ закликав вірних: «Нехай ніколи і нікому в душу не увійде гріх, що порочить людську гідність. У любові очищуймо наше життя через покаяння та добрі вчинки, наповнюймо наше життя жертвенністю. Кожен, хто молиться, стає учасником Божого миру. У часи протистояння не забуваймо нашої особистої відповідальності за тих, які на передовій, та про тих, які в тилу. Молімося про навернення ворогів, бо і він потребує навернення й спасіння».

Владика Михаїл подякував військовослужбовцям: «Щиро дякую всім родам військ, що на передовій захищають тих нас, що моляться, за волонтерів та капеланів, які по добрій волі піддають себе обстрілам та небезпеці. Гасло капелана – бути поруч: з тими, хто ризикує життям в імя захисту нашої Батьківщини».

«Нехай наша молитва стане свідчення Божої благодаті в імя миру та задля процвітання нашої рідної священної Богом даної української землі», – завершив проповідь військовий єпископ.

Під час Літургії військовслужбовці та всі охочі мали нагоду посповідатися та приступити до Тайни Причастя, котру уділили військові капелани. Після завершення Літургії єпископ Михаїл передав старшим груп, котрі прибули на паломництво, свічку, засвічену від лампади Папи Франциска. Цю лампаду було урочисто передано Папою для України під час спогадування сотої річниці від дня початку Першої Світової війни. У своїй проповіді Папа Франциск говорив про те, як важливо не залишатися байдужим у сьогоднішній ситуації, коли наші брати – держави, в яких відбуваються воєнні дії, – потерпає від насилля.

Детальніше про подію…

Військові капелани випустили двох білих голубів на знак процвітання миру в Україні, а на завершення паломництва залунав державний гімн України та духовний – «Боже, великий, єдиний». Паломництво завершилося спільною фотографією та взаємними побажаннями військовослужбовців до зустрічі в Зарваниці через рік.

Прес-служба Департаменту