У Зарваниці відбулося ХІІІ Всеукраїнське військове паломництво

 «Бог твій з тобою, куди б ти не подався» (Навин 1, 9)

18-19 вересня відбулося ХІІІ Всеукраїнське військове паломництво до Зарваниці, організоване Департаментом військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ для військовослужбовців і членів їхніх родин. Основна тема цьогорічного паломництва сформульована словами гасла військового капеланства «Бути поруч!».

У цей день до Марійського духовного центру з’їхалися представники Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, військовослужбовці силових структур України та члени їхніх родин, добровольці, ветерани АТО/ООС, родини загиблих воїнів, ліцеїсти, військові капелани різних конфесій, волонтери, миряни, представники влади та громадськості, а тисячі інших людей долучилися до паломництва  через онлайн трансляцію “Живого ТБ”.

У суботу, 18 вересня, програма заходу розпочалася подячним молебнем на площі біля парафіяльного храму Зарваниці та урочистою ходою до скульптури Богородиці. Владика Михаїл (Колтун), керівник Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ, благословив квіткову композицію на вишиваному рушнику з колоссям, соняхами та калиною. Кожен колос – це символ людської єдності, що годує, насичує, дарує сили жити. Сонях – символ сонця, світла, що просвітлює стежини людської долі. Гроно калини – символ жертовного служіння, найвищого прояву любові. «Бути поруч!» – це віддано служити, звіщаючи Істину та даруючи життя. У цьому суть капеланського служіння та християнського покликання.

Згідно програми заходу для учасників були проведені лекції на теми «Духовний вимір служіння ближньому» та «Ціннісні засади військової служби». Одним з лекторів став капелан канадського контингенту Міжнародної тренувальної місії “UNIFIER” капітан Роберт Швеєр.

В рамках прощі традиційно відбулася Хресна Дорога за участі військових капеланів, військовослужбовців, ветеранів, членів їхніх родин та членів родин загиблих захисників України, які несли хрест до кожної зі стацій.

Під час вечірньої молитовної програми прочани молилися Божественну Літургію та панахиду за полеглих воїнів, яку очолив владика Михаїл (Колтун) у співслужінні з військовими капеланами. Опісля відбулася поминальна хода зі свічками. По завершенні церемонії покладання свічок всі присутні об’єднались у спільній молитві за невідомого солдата.

Завершився перший день паломництва чуваннями та духовно-мистецькою програмою за участю Тернопільського родинного гурту «Зерно» з драматичним піснеспівом «Давидові псалми».

У неділю, 19 вересня, військові прочани взяли участь у Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив владика Михаїл у спів служінні з владикою Петром Лозою, єпископом-помічником Сокальсько-Жовківським.

«Господь говорить нам: «Я з вами аж до кінця віку!». Сьогодні Він і нам переадресовує ці слова, як наше покликання і місію – бути поруч, любити і служити іншим. Ми, капелани, є покликаними до тієї євангельської служби – бути закваскою для воїнів, для тих, хто найбільше потребує живого свідчення, щоб вистояти і мати в собі витривалість до перемоги. Ви, капелани, є тією закваскою, яка міняє ментальність, яка дає сили жити, боротися і перемагати! Це покликання капелана – бути живим свідченням Бога, бути Його інструментом!» – наголосив владика Михаїл під час проповіді на недільній Літургії.

На завершення прощі єпископ поблагословив присутніх та подякував усім учасникам та організаторам ХІІІ Всеукраїнського військового паломництва.

Пресцентр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ