У Військовій академії м. Одеси відбувся міжконфесійний круглий стіл

У Військовій академії м. Одеси 27 вересня відбувся круглий стіл на тему «Значення релігії для морально-патріотичного виховання військовослужбовців». Такий захід проводився у стінах військового навчального закладу вперше. Його зініціювало керівництво Військової академії за участю капеланів Української Православної Церкви та Української Греко-Католицької Церкви.

Курсанти Військової академії під керівництвом викладача філософії, кандидата філософських наук Людмили Володимирівни Кримець та професора кафедри спеціальних наук Любові Анатоліївни Снігур підготували змістовні доповіді. Курсант 2-го курсу Академії Андрій Якимечко у своїй доповіді зазначив: «Фізично та духовно воїн без віри не може існувати. Моральний розвиток військовослужбовців як особистостей та захисників вітчизни є невід’ємною складовою, а релігія була є і буде його основною».

До учасників круглого столу також звернувся капелан Військової академії в Одесі та настоятель військового храму Святих Кирила і Мефодія протоієрей Сергій Дмитрієв, УПЦ, який привітав учасників наукового заходу та звернув увагу на те, що «кожен віруючих курсант має право реалізовувати свої духовні потреби. Якщо серед курсантів у Військовій академії є ті, хто не вважає себе православним, а належить до іншої конфесії, керівництво Академії та військовий капелан сприяють тому, щоб такі курсанти могли відвідувати храми своєї конфесії».

Серед учасників круглого столу з доповіддю також виступили о. Олександр Смеречинський, військовий капелан УГКЦ (м. Одеса), та о. Степан Сус, викладач Академії сухопутних військ та головний військовий капелан Львівської архиєпархії УГКЦ (м. Львів). Під час перебування у Військовій академії капелани оглянули музей, відвідали військовий храм, а також поспілкувалися з курсантами, які нещодавно були переведені на навчання в Одесу із Академії сухопутних військ м. Львова.

УГКЦ