У Львові відбувся навчальний тренінг психологів та військових капеланів

12 червня у Львові в приміщенні факультету психології Львівського державного університету внутрішніх справ відбувся навчальний тренінг психологів та військових капеланів «Емоційне відновлення та формування психологічної стійкості особового складу силових структур України після насильницького конфлікту».

Захід очолив владика Михаїл (Колтун), керівник Департаменту Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України. Тренінг провадив Карл Плеснер, сертифікований тренер Центру ненасильницького спілкування (Данія). Модератором тренінгу та перекладачем виступила Олена Ганцяк-Каськів.

Військовий єпископ звернувся до присутніх з пастирським словом, зазначивши про те, що сьогодні усі прошарки українського суспільства мали б об’єднатися, поставивши за мету благо, плекаючи мир та спокій між собою та зважаючи на кожного, хто потребує допомоги, а особливо якщо йдеться про постраждалих від насилля співгромадян.

Протягом декількох місяців волонтери, що як психологи володіють практиками ненасильницького спілкування, проводять тренінги серед силових структур, допомагаючи їм зрозуміти, яким чином ті чи інші громадяни опинилися по два боки стіни несприйняття та звинувачень у результаті конфліктів всередині держави та на міжнародному рівні.

Карл Плеснер погоджується з капеланами щодо обовязкової присутності духовної складової у силових структурах. Результатом співпраці стало проведення даного тренінгу, в якому взяло участь 19 капеланів УГКЦ.

Прес-служба Департаменту капеланства