У Львівському гарнізонному храмі відкрито виставку до “На варті незалежності України”

22 січня 2013 року у Львові, у Храмі Святих Апостолів Петра і Павла, в рамках відзначення Дня Соборності та Свободи України відкрилася фотовиставка “На варті незалежності України”. Її ідея полягає у висвітленні шляху, який пройдено нашою державою у формуванні національних Збройних Сил, та перспективи їхнього розвитку.

Добірка містить близько сотні унікальних світлин і документів, які відображають історію створення та діяльності Збройних Сил України. Шлях, який пройдено Україною у формуванні національного війська та перспективи їхнього розвитку.

– Символічним є те, що ми відкриваємо цю виставку саме у Львові, саме у День Соборності України, – відзначив начальник Національного військово-історичного музею України, кандидат історичних наук полковник Віктор Карпов. – Хотілося б поділитися з львів’янами та гостями міста, які відвідують цей храм, матеріальними свідченнями світового визнання української державності та соборності, споконвічного прагнення нашого народу до єдності усіх земель. А також того, що Збройні Сили України готові до виконання своїх обов’язків – захисту суверенітету та цілісності нашої країни.

Зі слів офіцера, зібрання Національного військово-історичного музею України містять велику кількість унікальних експонатів, що стосуються історії війська та історії державності. Тому, розробляючи концепцію цієї виставки, працівники музею включили до неї матеріали та документи, що мають виняткове значення для долі українського народу. Це, зокрема, Акт проголошення незалежності України, перші накази та директиви військового відомства незалежної держави.

Полковник Віктор Карпов відзначив, що виставка у Львові працюватиме упродовж двох місяців. Слова особливої вдячності він адресував настоятелеві храму святих апостолів Петра і Павла, керівнику Центру Військового Капеланства Курії Львівської архиєпархії УГКЦ отцю Степану Сусу.

– Музей і церква має багато спільного, – відзначив полковник Віктор Карпов. – Адже і духовні отці, і музейні працівники зберігають найкращі надбання нематеріальної культури нації – її пам’ять та духовні багатства.

Слід додати, що виставка “На варті незалежності України” стане важливим чинником у формуванні національної свідомості особового складу Збройних Сил України та військово-патріотичному вихованні молоді.