У Києві відбувається VІІI Всеукраїнський з’їзд військових капеланів Української Греко-Католицької Церкви

З 23 по 25 грудня у Києві відбувається VІІI Всеукраїнський з’їзд військових капеланів Української Греко-Католицької Церкви.

Щорічний з’їзд очолює військовий єпископ УГКЦ Михаїл (Колтун), керівник Департаменту Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України. У з’їзді бере участь 50 військових капеланів, що побували з душпастирською працею в зоні АТО.

VІІI Всеукраїнський з’їзд військових капеланів, що триває у Центральному Будинку офіцерів Збройних Сил України, відкрився урочистою святої Літургією у Патріаршому соборі Воскресіння Христового. Владика Михаїл (Колтун) у своїй проповіді наголосив на тому, що сьогодні – особливий час, щоб прийняти Боже покликання та послужити українському війську.

“У капеланстві немає нічого особливого, чого б не було раніше. Це євангельський спосіб служіння, через яке Господь передає нам силу Його слова. Бажаю вам, дорогі капелани, бути свідками миру, добра та гідності кожного, хто живе на цій землі”, – сказав владика.

Під час офіційного відкриття з’їзду Блаженніший Любомир Гузар, звернувся до учасників з пастирським словом. Нагадаємо, що 2006 року Блаженніший Любомир уже брав участь у роботі першого з’їзду військових капеланів, що відбувся в Обухові.

“Упродовж життя я мав нагоду зустрічати багатьох капеланів українського війська, починаючи ще з визвольних змагань під час Першої та Другої світової війни. Наше священство завжди було поруч з українськими вояками. Ви продовжуєте ту гарну традицію, хоч це служіння дуже трудне і небезпечне, – зауважив Блаженніший Любомир. – Нехай милостивий Господь благословить сьогоднішнє покоління капеланів у служінні нашим воїнам. Спасибі вам, що ви готові це для них робити”, – додав архиєпископ-емерит.

Після короткої прес-конференції з представниками ЗМІ розпочалося внутрішнє засідання VІІI Всеукраїнського з’їзду військових капеланів УГКЦ. Отець Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту, прозвітував перед учасниками засідання про діяльність Департаменту за рік, що минає, та висловив свої побажання щодо планів на наступний рік.

Учасники з’їзду заслухали виступи офіційних представників Збройних Сил України та інших військових формувань. Міністерство оборони України представив полковник Руслан Коханчук, старший офіцер відділу роботи з громадськими релігійними організаціями і шефських зв’язків Департаменту соціальної і гуманітарної політики МОУ.

“За нашими підрахунками, у зоні АТО протягом всієї тривалості операції побувало 190 священнослужителів з більше як 10 Церков та релігійних організацій. 80 з них перебували безпосередньо у зоні бойових дій, з них понад 40 – представники УГКЦ, – зазначив полковник. – Зважаючи на психологічний та емоційний стан військовослужбовців, ми відчуваємо сьогодні величезну потребу у капеланах. Міністерство залишається завжди відкритим до вашого служіння”, – завершив офіцер.

На з’їзді виступив капітан 1 рангу Андрій Коренько, т. в. о. першого заступника начальника Головного управління по роботі з особовим складом Збройних Сил України, котрий подякував капеланам за їхнє служіння та вручив подячні грамоти священикам, що побували в зоні АТО.

У з’їзді взяли участь представники Головного управління виховної та соціально-психологічної роботи Збройних Сил України, Головного управління Національної гвардії України – начальник служби військово-соціальної роботи ГУ підполковник Олександр Іздебський, представники Державної Прикордонної служби України, зокрема начальник інформаційного агентства ДПСУ полковник Сергій Череватий, та представники Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Після виступів офіційних представників та звіту керівництва Департаменту розпочався практичний семінар Наомі Пейджет – капелана, кризового менеджера при ФБР, котра розповіла про виклики, з якими стикаються військові капелани у щоденній праці під час воєнних дій та у мирний час.

Прес-служба Департаменту капеланства