У Галицькій виправній колонії відбувається програма супроводу жінок для реінтеграції у суспільстві

За підтримки Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції та сприяння Молодіжної комісії Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, у державній установі «Галицька виправна колонія (№128)» відбувається спільна узгоджена програма, яку розробив Відділ пенітенціарного душпастирства УГКЦ з волонтерами пробації, де залучені психологи, соціальні педагоги, правники.
Завдяки цій програмі здійснюється спільна робота в напрямку приготування засуджених жінок до життя у відкритому суспільстві та соціальної адаптації після звільнення, а також з метою усунення ризиків повторних кримінальних правопорушень.
Починаючи від жовтня 2017 року, волонтером (психологом) Маргітич Людмилою Євгенівною щотижнево проводяться заходи із засудженими відповідно до програми, яку координують в’язничні душпастирі та працівники Молодіжної комісії: о.Арсен Панчак та о.Василь Сливоцький.
Така підтримка особливо необхідна жінкам, що з тих чи інших обставин втратили соціальні зв’язки чи житло.
Після звільнення учасники програми будуть мати не лише кращу можливість реалізувати себе у суспільстві, але й продовжити реабілітацію у жіночому Центрі «Переображення», що знаходиться в Любечі (Чернігівська обл.).
З 2011 року Центр надає підтримку жінкам, які звільнилися після відбуття терміну. Саме тут під опікою душпастирів поступово змінюють своє життя колишні ув’язнені.
Повідомив о. Арсен Панчак