Священики Тернопільсько-Зборівської архиєпархії повернулися з передової

Отець Віталій Футорський, адміністратор парафії св. архистратига Михаїла м. Хмельницький, та о. Андрій Шалай, сотрудник Собору у Зарваниці, повернулися з передової 13 грудня. Отці 6 днів перебували у районі Дебальцево та Попасної у місцях дислокації 128 гірсько-піхотної бригади та 25 батальйону територіальної оборони «Київська Русь».

Священики служили для бійців Святі Літургії, сповідали їх та проводили духовні бесіди. Також відвідали військову комендатуру у м. Дебальцево. «Ночувати доводилися у бліндажах, інколи нам знаходили якесь приміщення, – зізнається о. Віталій. – Були випадки, що треба було ховатися, бо працював снайпер». Однак, за словами священика, такі духовні місії дуже важливі для бійців. «Ми їм привезли матеріальну допомогу і питали, що ще потрібно, вони ж відповіли, що все мають, бо є добра підтримка волонтерів. «Нам потрібна ваша присутність.

Те, що священики приїжджають до нас, дає нам спокій, ми спокійні, бо з нами Бог», – переповідає о. Футорський. Зараз отці готуються до наступної місії: зустрічатимуть з військовими Новий рік та перед празником Різдва відправлять для них Святі Літургії.

прес-служба архиєпархії