Священики 7 конфесій звернулися до українських військових

4 березня 2014 року в Центральному будинку офіцерів Збройних сил України у Києві відбулося чергове засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України. Зокрема, обговорювалося питання душпастирської опіки військовослужбовців Збройних сил України, про яку йшлося у відповідному листі Отця і Глави УГКЦ до Міністра оборони України. Про це повідомив о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, в інтерв’ю для “Живого.ТБ”. Отець Любомир розповів про діяльність Ради у справах душпастирської опіки, до якої входить сім конфесій, включно з УГКЦ.

Він зазначив, що ця Рада діє з 2008 року і у своїй діяльності керується Кодексом честі військового капелана. Екстрене засідання капеланів було скликане у зв’язку з потребою підтримки військовослужбовців, які зараз перебувають в АР Крим. “Ми зібралися для того, щоб підтримати наших військовиків, аби вони відчували, що мораль є на їхньому боці і їхній конституційний обов’язок, який вони і виконують – охороняти свою землю та народ, – розповідає священик. – Відтак було укладено Звернення Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України до особового складу військових формувань та їхніх родин у зв’язку з подіями в АР Крим. У документі військові капелани переклали свій досвід на папір, щоб “надихнути їх і віддячити їм за героїзм”.

Звернення вже опубліковане у ЗМІ Збройних сил України”. Душпастир також повідомив, що зараз священики зголошуються їхати до Криму: “Капелан відкриває очі військовикам, щоб вони побачили свої духовні потреби. У парафії це зовсім інше, адже ти служиш особам, з яких потім гуртуєш парафіяльну спільноту, з якої черпаються духовні плоди”.

За матеріалами: news.ugcc.org.ua