Співпраця

Співпраця із силовими міністерствами та відомствами (Міністерство оборони України, Міністерство внутрішніх справ України, Внутрішні війська МВС України та Державна прикордонна служба України).
Основною метою цієї співпраці є сприяння визнанню військового капеланства як офіційного інституту в Україні. Між різними конфесіями та релігійними організаціями був підписаний меморандум про співпрацю, а відтак скріплений підписом заступника Міністра оборони України. Метою підписаного меморандуму є сприяння якнайшвидшому впровадженню інституту військового капеланства в Україні. Наступним кроком було видання 18 березня 2009 року наказу Міністра оборони України про затвердження Положення про Раду у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України. Секретарем Ради був обраний представник УГКЦ – о. Любомир Яворський. В рамках роботи цієї Ради була вироблена Концепція організації задоволення релігійних потреб військовослужбовців, яка зараз обговорюється різними конфесіями.
Департамент налагоджує співпрацю з Міністерством внутрішніх справ України, яка спрямована на підготовку концепції духовно–етичного виховання правоохоронців, підписання угоди про співпрацю з МВС України та вироблення практичної моделі задоволення релігійних потреб правоохоронців Міністерства внутрішніх справ України та військовослужбовців Внутрішніх військ МВС України.
Робота Департаменту також спрямована на налагодження співпраці з іншими силовими відомствами задля забезпечення пастирської опіки їхнього особового складу.