Рада у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України затвердила Кодекс військового священика

Кодекс військового священика (капелана) регламентує душпастирську опіку військовослужбовців у Збройних Силах України різних віросповідань представниками церков і релігійних організацій.

Документ затверджено Радою у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України, засідання якої відбулося 6 червня 2013 року у Центральному Будинку офіцерів, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Серед іншого, військовий священик (капелан) повинен бути свідомим того, що він працюватиме в поліконфесійному середовищі і тому добровільного бере на себе обов’язок співпрацювати з капеланами інших релігійних конфесій для забезпечення душпастирської опіки військових та членів їх сімей, котрі перебувають під його опікою.

Священики, що здійснюють душпастирську опіку у Збройних Силах, повинні поважати релігійні переконання та традиції віруючих військовослужбовців інших конфесій, як і право на свободу світогляду невіруючих. Вони також мають з повагою ставитись до військових капеланів інших конфесій, до їх релігійних переконань та практик.

Крім цього, представники конфесій спланували свою роботу на другу половину 2013 року. Зокрема, обговорювались пропозиції щодо проведення спільних заходів та розроблення єдиної програми навчального курсу підготовки військового священика (капелана).

Окремо члени Ради розглянули питання порядку включення військових священиків до складу миротворчих контингентів Збройних Сил України для виконання міжнародних миротворчих місій, зокрема у Ліберії, Конго та Косово.

У засіданні Ради взяли участь уповноважені представники Української Греко-Католицької Церкви, серед яких – о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, та Олександр Мельник, референт Департаменту. Представники Римо-Католицької Церкви в Україні, Української Православної Церкви, Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн – баптистів, Української Православної Церкви Київського Патріархату, Духовного управління мусульман України.

До обговорення питань порядку денного долучились начальник відділу роботи з громадськими, релігійними організаціями та шефських зв’язків Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України Олександр Щербінін та старший офіцер відділу полковник Руслан Коханчук, а також виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін.

Під час засідання помічник Міністра оборони України Антон Соколов повідомив про вжиті заходи задля організаційно-технічного забезпечення подальшої діяльності Ради.

Джерело: http://www.irs.in.ua