Прочанська група військовослужбовців повернулася з паломництва Святою Землею

8-9 вересня зі Святої Землі повернулися 3 паломницькі групи, організовані Патріаршим паломницьким центром Української Греко-Католицької Церкви. Серед них – група представників Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ, Державної пенітенціарної служби України, що вирушила на прощу в співпраці з Департаментом Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України.

За 8 днів прочани відвідали Єрусалим, Вифлеєм, Назарет, Галилею, Хайфу, омилися у водах Йордану, відновивши хресні обіти, – побували там, де чинив чуда та проповідував Ісус Христос.

“Коли ми говоримо про паломництво військовослужбовців, то згадуємо віру сотника, описану в євангельських притчах: оте непереборне бажання пізнавати Бога, – ділиться враженнями о. Любомир Яворський, духівник групи. – Подорожуючи по Святій Землі, ми служили Літургії у храмі Воскресіння Христового, Різдва Христового, мали часту сповідь та щоденне причастя. Провівши цей тиждень у паломництві, ми стали насправді єдиною християнською родиною.” Отець Любомир відзначив важливість обряду відновлення хресних обітниць у ріці Йордан.

“Кожне паломництво за своєю суттю є однаковим: ті ж дороги, програма, святині. Проте емоції та враження, які переживають люди, що відправилися в далеку прощу, завжди особливі. Ми маємо в делегаціях часто неохрещених військовослужбовців, можливо, також невінчані пари, людей, котрі не навчені молитися… Зі Святої Землі ці люди повертаються переміненими, вони вчаться молитися і роздумують про себе як християнина. Заради таких змін вартує робити паломництва,” – підкреслив о. Любомир.

Усього у вересневому паломництві до Святої Землі взяло участь 140 прочан.

Прес-служба Департаменту капеланства