Про молитву українських військових у Зарваниці

У Марійському духовному центрі, що у селі Зарваниця Теребовлянського району, завершився другий день ІХ Всеукраїнського військового паломництва “Мій мир даю вам”. Помолитися за мир в Україні та за побратимів приїхало понад три тисячі осіб, серед яких дві тисячі військовослужбовців з різних куточків України. 

Традиційно паломництво до чудотворної ікони Зарваницької Божої Матері триває два дні. Участь у паломництві взяли голова Тернопільської ОДА Степан Барна, начальник управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей облдержадміністрації Ігор Кульчицький, представники різних військових формувань, духовенство.

Розпочалася військова проща у суботу, 16 вересня, з молебню за мир. Власне, й тема цьогорічної прощі «Мир мій даю вам…» (Йн. 14, 27). Молилися за те, щоб нарешті у нашій країні завершилася війна, і щоб військові повернулися додому, до своїх родин.

Після молебню керівник Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастриства силових структур України, єпископ Михаїл (Колтун) поблагословив дари, які припіднесли військові, а саме: пшеницю, калину та соняшники.

«Пшениця – це символ нашої молитви за навернення наших ворогів, – зазначив перед благословенням отець Андрій Зелінський, ТІ, військовий капелан 36-ої окремої бригади морської піхоти. – Калина – символ сліз і крові нашого народу. Ми не можемо жити в мирі поки втрачаємо своїх кращих синів, поки матері плачуть у своїх домівках і на їхніх могилах. Ми будемо молитися за зцілення для українського народу, для зцілення кожного серця, яке зранене війною. Символом цієї молитви буде калина. І третій символ – ми хочемо жити в мирі, хочемо, щоб цей мир був у наших серцях. Для цього нам дуже потрібно молитися за зміцнення українських захисників, за те, щоб Господь дарував їм силу бути вірними, як вірними сонцю залишаються соняхи. Відтак, символом третьої нашої молитви є соняхи, як символ тих, які вірно стоять на захисті добра нашого народу. Отож, три символи, які знаменують нашу спільну молитву впродовж цілого паломництва за мир, – це просимо про навернення наших ворогів, про зцілення нашого народу і про зміцнення наших захисників».

IMG_0034

Після того, як владика поблагословив дари і освятив воду, військові і духовенство вшанували всіх, хто віддав життя за волю українського народу.

«Сьогодні я хочу привітати всіх військових, які прийшли до покровительки української армії – до чудотворної ікони Зарваницької Божої Матері. Я вірю, що свята Матір Божа буде провадити наш народ, нашу армію, бо ви є наслідниками козацького війська. Пригадаємо собі під Віднем, хто зіграв вирішальну роль у битві Європи. Це були козаки. І так сьогодні я вірю: наша непереможна українська армія здобуде перемогу», – підкреслив владика Василій Семенюк.

У свою чергу голова Тернопільської ОДА Степан Барна, наголосив, що Всеукраїнське військове паломництво – це чудова можливість зібрати українських військових разом.

«Останні три роки ця проща є особливо актуальною, тому що наша армія потребує не лише відновлення своєї обороноздатності та боєздатності, а й моральної, психологічної підготовки і божої підтримки, щоб і надалі відстоювати територіальну цілісність нашої держави в агресії з боку Росії. Сподіваюся, що сьогоднішнє молитовне єднання всіх видів військ у Зарваниці дасть можливість нам ще міцніше боронити нашу землю від ворога, який на неї зазіхає», – наголосив Степан Барна.

До молитви другого дня паломництва також долучилися заступник голови облради Любомир Крупа, начальник управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей ОДА Ігор Кульчицький, представники духовенства.

За словами Степана Барни, для Тернопільщини велика честь приймати військових паломників з усієї України. Голова ОДА виразив шану та подякував кожному солдатові, який захищає територіальні цілісність нашої держави. Також окрему подяку висловив матерям та дружинам військовослужбовців, які підтримують своїх найрідніших у важкий для країни час.

«Сподіваюся, що Матір Божа Зарваницька об`єднає українську армію та український народ і зробить нашу перемогу швидкою. Ми зможемо повернути назад свою землю: Донецьк, Луганськ, Крим і Севастополь. Сьогодні на наших очах відроджуються військові частини у Тернопільській області, котрі були знищені. Тому, впевнений, що на наступний рік – десяте паломництво буде ще чисельнішим», – наголосив очільник Тернопільщини.

Під час прощі також помолилися за душі Героїв, які віддали своє життя, захищаючи незалежність та цілісність України.

Про те як ще 5 років тому разом з чоловіком приїжджала на прощу згадувала Надія Кульчицька – вдова генерал-майора Сергія Кульчицького. Жінка виразила слова вдячності від себе та від імені всіх родин військовослужбовців за організацію ІХ Всеукраїнської військової прощі.

«Сьогодні відчувається істинний зв`язок з ним, а також зв`язок з Богом. Дивлячись на молодих військовослужбовців, хочу побажати їм щасливо повертатися додому з тих місць, де вони перебувають. Також зичу усім міцного здоров`я, успіху у службі та мирного неба над головою», – поділилася Надія Кульчицька.

Серед паломників були військові, які неодноразово приїжджали до Зарваниці. Проте були і ті, хто приїхав на прощу вперше. Серед них заступник командира роти по роботі з особовим складом військової частини 3078 Національної гвардії України Максим Подік. До святині захисник приїхав аби віднайти душевний спокій та сили, отримати прощення, помолитися за мир.

«На даному етапі для нашої держави найбільша проблема – це мир. Якщо заглянути в історію, то Україна завжди боролася за свою свободу. На нас зараз покладено обов`язок боротися за майбутнє, за наших дітей, внуків, щоб вони жили в мирі і злагоді, щоб ніхто не посягав на нашу рідну Україну», – зазначив Максим Подік.

На прощу до Зарваниці також приїхала студентка навчального центру Державної прикордонної служби України ім. генерал-майора Ігоря Момота Наталя Сорока. Дівчина розповіла, що обрала шлях військовослужбовця аби захищати кордони рідної держави заради миру і територіальної цілісності.

«Ми приїхали сюди, щоб помолитися за наших побратимів та за мир в Україні. Надіємося, що завдяки нашим молитвам все буде добре і пануватиме мир на землі», – наголосила Наталя Сорока.

IMG_0035

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна за відмінне виконання службових обов`язків, самовідданість, професіоналізм, бездоганну військову дисципліну та з нагоди ІХ Всеукраїнського військового паломництва до Чудотворної ікони Зарваницької Божої Матері, медаллю «За службу Україні» нагородив:

військовослужбовців військової частини А3215
– капітана Когута Тараса Михайловича, начальника оркестру-військового диригента;
– солдата Андрусіва Юрія Юрійовича

військовослужбовця Тернопільського обласного військового комісаріату
– майора Мерзлікіна Дмитра Юрійовича;

військовослужбовців Тернопільського зонального відділу Військової служби правопорядку
– старшого сержанта Чіпа Миколу Степановича;
– старшого солдата Сковирка Івана Володимировича;

військовослужбовця 2-го батальйону військової частини 3002 Національної Гвардії України
– лейтенанта Кошелю Івана Васильовича;

військовослужбовців військової частини А1461
– сержанта Сосняковського Володимира Євстаховича;
– старшого солдата Швеця Назарія Васильовича.

Відзнакою Президента України Петра Порошенка «за гуманітарну участь в антитерористичній операції» за активну участь у здійсненні допомоги та підтримки підрозділів Збройних Сил України, які виконують бойові завдання в зоні проведення АТО, мужність, патріотизм, здійснення волонтерської діяльності та з нагоди ІХ Всеукраїнського військового паломництва до Чудотворної ікони Зарваницької Божої Матері нагороджено:
– Голоднюка Володимира Васильовича – волонтера, керівника волонтерського штабу національного спротиву Збаразького району, батька загиблого Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка;
– Подольського Андрія Романовича – волонтера, приватного підприємця, який надає допомогу військовослужбовцям безпосередньо в районі проведення АТО.

IMG_0033

Тернопільська обласна державна адміністрація