Першокурсники львівської військової академії здійснили паломництво до Гошева

Участь духовній мандрівці взяли 40 курсантів, які ще до вступу до вищого навчального закладу захищали наш мир у зоні АТО.

3-4 жовтня 2015 року курсанти-першкокурсники Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного здійснили паломництво до Гошівської Матері Божої. Участь у цій духовній мандрівці взяли 40 курсантів, які ще до вступу в академію захищали наш мир у зоні АТО

Разом із хлопцями вирушив голова Центру військового капеланства та настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла Львівської архиєпархії УГКЦ – отець Степан Сус, а також військовий капелан – брат Юрій Балух. Відбулося це паломництво за підтримки Центру військового капеланства ЛА УГКЦ.

Першою зупинкою духовної мандрівки був Катедральний храм Успення Пресвятої Богородиці у Стрию. Тут паломників зустрів владика Богдан, єпископ-помічник Стрийської єпархії УГКЦ, який розповів про храм та чудотворну ікону Ліської Богородиці, а також поділився своїм досвідом військового капеланства, адже він неодноразово був у зоні АТО. Зокрема, у храмі відбулася спільна молитва за українське військо та мир, а опісля єпископ поблагословив прочан та подарував їм іконки Богородиці.

У Гошеві курсанти разом з капеланами спершу завітали у василіянський монастир на Ясній Горі, який має більш ніж 500-річну історію. Усі паломники мали добру нагоду під час екскурсії дізнатись чимало цікавого про сам монастир, а потім і помолитись перед чудотворною іконою.

Далі ж на курсантів чекала духовна віднова у монастирі Згромадження сестер Пресвятої Родини. Тут ввечері хлопці переглянули цікавий духовний фільм, кожен мав нагоду побути в тиші та помолитись.

Уранці в неділю ж прочани разом із сестрами та прихожанами молились Божественну Літургію. Кожен мав можливість приступити до Святих Тайн Сповіді та Причастя. Голова Центру військового капеланства ЛА УГКЦ отець Степан Сус подякував сестрам за їхню відкритість, за те, що вони так тепло і гостинно зустріли паломників та надали їм нічліг. Нагадаємо, сестри вже не вперше радо відкривають двері свого реколекційного дому для військових паломників.

На завершення учасники прощі побували і в Закарпатті, де відвідали замок Паланок в Мукачеві та Косино з його термальними водами. Про це повідомили сьогодні, 5 жовтня, на інформаційному порталі пасторального та соціального служіння капеланів Львівської архиєпархії УГКЦ «Капеланство.info».

dailylviv.com