Передвеликодні приготування та святкування Воскресіння Христового у військових частинах Київського гарнізону

Напередодні Великодня у військових частинах Київського гарнізону відбувалась підготовка до свята. Військові капелани, о. Дам’ян Габорій, бр. Теоктист Міщук, ЧСВВ, семінаристи бр. Ярослав Кондера та бр. Євген Мерімерін, провели тематичні лекції, зокрема про Тайни Покаяння та Євхаристії як невід’ємних складових у підготовці до Світлого Воскресіння Христового.

Військовослужбовці мали змогу переглянути фільм «Страсті Христові». Перед Великоднем усі охочі приступили до Сповіді, яку приймав о. Дам’ян Габорій, військовий капелан Київського гарнізону.

У неділю, 24 квітня, о. Любомир Яворський відвідав ВЧ 30АБ Генерального Штабу Збройних Сил України, де у присутності особового складу та вищого керівництва штабу частини, здійснив чин посвячення пасок. У своєму слові отець зазначив: «Вітаючись сьогодні одне з одним великоднім привітом «Христос воскрес!», важливо є не лише виконувати певну традицію, а й насправді для себе усвідомити, Ким є для нас Ісус Христос, та увірувати в Його Воскресіння».

У Великдень о. Дам’ян Габорій відвідав ВЧ Внутрішніх Військ МВС України, що дислокується на Київському полігоні у с. Нові Петрівці, та освятив пасхи й інші святкові страви. О. Дам’ян розповів історію становлення Новозавітньої Пасхи присутнім військовослужбовцям та привітав їх зі святом. «Для апостолів і перших християн Пасха-Перехід набула ширшого значення: подвійного переходу Ісуса Христа – від життя до смерти і від смерти до життя. Перший перехід дав основу для хресної, а другий – для воскресної і радісної Пасхи». На святі також були присутні: учасниця вокального ансамблю «Коралі»- Катерина Саранчук, диригент хору собору Вишгородської Богоматері Роман Меліш, а також парафіянин Михайло Саранчук, котрі помогли о. Дам’яну в проведенні свята на території полігону.

Під час Великодніх свят, усі охочі могли доєднатися до Великодніх гаївок, що їх проводила греко-католицька громада на Софійській площі. Солдати строкової служби, а також контрактники з сім’ями долучилися до спільної забави.

Усі військовослужбовці, що є греко-католиками, мали змогу відвідати пасхальні богослужіння, що провадились по київських храмах.

Слід зазначити, що в цьому році відбулася збірка пасхальних страв для військовослужбовців київського гарнізону, котрі жертвували парафіяни храмів Київського та Вишгородського протопесвітерств.

Повідомив о. Дам’ян, військовий капелан Київського гарнізону