Паломництво миру і єдності: українські військові зі спільними молитвами удев’яте у Зарваниці

Під гаслом «Мій мир даю вам!» 16 – 17 вересня на ІХ Всеукраїнське військове паломництво до Зарваниці цього року з усіх куточків України прибула рекордна кількість гвардійців й представників різноманітних інших силових структур – понад 3000 учасників.

Світлини.

«Збільшилася географія гвардійців, охочих відвідати Зарваницю. Це паломництво віри і воно постійно розширює свої бар’єри. Молитися Пресвятій Богоматері Марії приїжджають люди різних віросповідань. Окрім того, вперше цього року військових Національної гвардії супроводжують офіційно працевлаштовані капелани НГУ (посади штатних військових священиків було введено в лютому 2017 року). І вперше, це – капелани, які належать до різних Церков», – розповідає про участь гвардійців у паломництві начальник служби з питань військового духовенства НГУ Олександр Іздебський.

До Маріїнського духовного центру України прибули також представники Збройних сил, Державної прикордонної служби, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної кримінально-виконавчої служби, курсанти військових навчальних закладів – усіх об’єднало бажання миру.

Молитвам за мир та єдність України присвячено прощу. Також цього року у Зарваниці візначають 150-річчя коронації Зарваницької чудотворної ікони Пресвятої Богородиці і 125-у річницю з дня народження Патріарха Йосипа Сліпого. На пам’ятному значку для учасників — фігурка у формі голуба в польоті.
IMG_0047З’їжджатися на паломництво почали ще напередодні. Більшість нацгвардійців, що долучилися до події, на паломництві до Зарваниці не вперше і поїздка вже стала для них доброю традицією. Для когось це обов’язок душі, а для когось — пошук душевних сил, віри й довіри до Бога. Багато хто приїжджає з сім’єю, привозить сюди дітей.

Сльози і усмішки, пісні і мовчазні благання – їдуть сюди для очищення. За словами, організаторів паломництва – представників Департаменту Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви, – Зарваниця стала одним із тих місць на Землі, куди кожен може приїхати і подумати про свою душу і про своїх ближніх, вчитися любові і прощенню, знайти відповіді на свої питання.

Розпочалося військова проща з молебню за мир в парафіяльній церкві Пресвятої Трійці, де розташовується чудотворний образ Матері Божої Зарваницької.

Урочисту ходу до скульптури Матері Божої очолили військові різних формувань, що несли крижі, хоругви й ошатні живі композиції калини й соняшників.

IMG_0048Церемонія відкриття пройшла під керівництвом Голови Департаменту ПК УГКЦ у справах душпастирства силових структур України владики Михайла Колтуна.

«Сьогоднішнє паломництво назнаменоване миром від Бога, – розповідає владика Михаїл (Колтун), – найбільшими цінностями є життя і мир, які дає нам Господь Бог. Ми шукаємо цей мир, приймамо і ділимося ним. Тому й просимо сьогодні у Господа: «Подай нам мир!». Щоби ми не тільки могли відкрити цінність життя і миру для себе, а й подарувати його іншим».

Військові й цивільні віряни помолилися Хресною дорогою, підіймаючись схилом. Представники різних силових структур по черзі брали на себе ношу нести важкий дерев`яний хрест, допомаючи та підміняючи один одного — як символ розуміння Христового шляху та обіцянка допомагати нести життєві “хрести” своїм близьким та товаришам. Дорогою почергово проповідували військові капелани, духовні отці.

Увечері, після завершення урочистої заупокійної Божественної Літургії за полеглих захисників України учасники паломництва пройшли Марійною ходою зі свічками до пам’ятного місця в честь загиблих. Тисячі запалених свічок освітили площу. Певне, саме це чудо єдності й віри змушує тих, хто це відчув, повертатися до Зарваниці знову і знову.

IMG_0049Під час церемонії закриття представники Тернопільської ОДА нагородили військовиків, які докладають особливі зусилля у встановлення миру в Україні. Серед нагороджених – лейтенант Національної гвардії Іван Кошеля.

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час промови розповів, що слава про велику силу зарваницьких святинь поширюється далеко, є заявки з інших країн про участь у такому заході, й висловив сподівання, що наступна, ювілейна, Х військова проща буде новою віхою військового паломництва, вже міжнародного.

Прес-служба НГУ,
фото Василя Лютенка, Ганни Ільченко